100.Yılında ‘Çanakkale Savaşları’ konulu yarışma sonuçlandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafında düzenlenen 100. Yılında Çanakkale “Çanakkale Savaşları” konulu ödüllü resim, minyatür ve makale yarışması için başvurular alınmış ve gelen eserler şartnamede belirtilen kurallar çerçevesinde değerlendirilmiştir. 

Yarışmanın minyatür kategorisine başvuru gelmemiş olup, makale kategorisinde sunulan İngilizce ve Türkçe eserler şartnamede belirtilen kurallar çerçevesinde ödüle layık bulunmamıştır.

Yarışmanın resim kategorisinde sunulan eserlerin ise 6 tanesi şartname çerçevesinde değerlendirilmeye uygun bulunmuş; ancak ödül şartnamesinde belirtilen derecelere layık bulunmamıştır.

Resim kategorisinde ibraz edilen 3 eser sahibine ise başarı ödülü verilmesine karar verilmiştir.

Başarı ödülüne layık görülen eser sahipleri:

·Adilet Zhanapilov, ·Baigutov Karim, ·Mahina Reki

Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecek olup, sertifikalar başvuru esnasında belirtilen adreslere posta yoluyla gönderilecektir. Kaynak: ytb.gov.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>