11. Copa Business Cup’ta

Dostluk Kazandı

Türk Hava Yolları Takımı Frankfurt yakınlarındaki Rödermark ‘ta düzenlenen 11. CopaBusiness Cup futbol turnuvasında grup elemelerini geçemeyerek elendi. İş ve spor dünyasının bir araya geldiği turnuvada 1. FC Köln 1860 Münih takımını 7-2 yenerek şampiyon oldu.

ALMANYA’nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Rödermark Futbol Parkı’nda (Fussball Park) bu sene11. Copa Business Cup futbol turnuvası düzenlendi. Turnuvanın üç yıldır sponsorluğunu yapan Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi ünvanına sahip ve dünyanın dev kulüplerine sponsor olarak dikkatleri üzerine çeken THY, turnuvaya ‘Şöhretler Takımı’ ile katıldı.

Turnuva Sosyal Mesaj İçeriyor

Hannover 96, Borussia Dortmund, 1. FC Köln, Mainz 05, Schalke 04, Eintracht Frankfurt gibi Alman futbol liginin önde gelen takımları ile Sport 1, Ergo, Team DFB, ran Sat1, Manuel Neuer Kids Founds ve İmtech Deutschland gibi iş dünyasının karma takımlarından oluşan toplamda on beş takımın katıldığı Cope Business Cup turnuvasında takımlar üç ayrı grupta kıyasıya tüm gün mücadele etti.

Onbir yıldır düzenlenen turnuvada üç yıldır THY ile Türk takımının mücadele ettiğini belirten THY Frankfurt Müdürü Serdar Külçür, Almanya’da sosyal mesaj içeren bu tür turnuvaların önemine dikkat çekti.

THY’nin takım kadrosunda Hami Mandıralı (Eski Milli Futbolcu), Carlos Capone (Brezilyalı Futbolcu ), Metin Diyadin (Teknik Direktör-Kasımpaşa), Abdulkadir Demirci, Emre Gümüşdoğrayan (Trabzonspor), Emir Gümüşdoğrayan, Bayram Dağdeviren, Zafer Demiray (eski Beşiktaşlı Futbolcu), Timuçin Erenler ve Hakan Çelikerdört yer aldı. Frankfurt’a gelen THY takımının turnuvada mücadele edecek oyuncularını havalimanında THY Frankfurt Müdürü Serdar Külçer ekibi ile karşıladığı öğrenildi.

Grup eleme maçlarından yeteri sonucu alamayan THY Şöhretler takımı elendi. İş ve spor dünyasının bir araya geldiği turnuvada ise final maçını oynayan 1.FC Köln 1860 Münih takımını 7-2 yenerek şampiyon oldu. ‘Efsaneler Günü’ sloganı ile Rödermark Futbol Parkı’nda sahaya çıkan Bundesliga’nın eski oyuncuları, dünya ve avrupa şampiyonasına katılmış futbolculardan oluşan on beş takım adeta dostluk mesajı verdi.

Katılımcıların heyecanlı ve eğlenceli bir zaman geçirdiği turnuva, ödül töreni ve spor dünyası ile iş dünyasını buluşturan akşam yemeği ile son buldu.

Özkan Dinler-RÖDERMARK

Comments are closed.