BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

12. TarkaCup Stuttgart Scharrena’da Yine Muhteşemdi

Şampiyon, Esslingen’den Dockseven ekibi oldu 

 

Tarka Sportevents tarafından geleneksel olarak düzenlenen 12.Uluslararası yardım ve uyum amaçlı Ü-30 kapalı salon

Konsolos ,TSK Kupası

Şebnem ve kupası

futbol turnuvası,  5 – 6 Ocak 2013 tarihlerinde Stuttgart‘ın spor merkezi  Mercedes-Benz Arena yanındaki yeni spor salonu Scharrena‘da gerçekleştirildi. Geçen yılın hemen başında kolları sıvayan Tarkacup ekibi hafızalardan silinmeyecek renkli ve zengin proğramıyla muhteşem bir spor organizasyona imza attı. Başta Stuttgart Belediyesi Spor Dairesi,Türk Başkonsoloslukları, Atgiad ve Emniyet Müdürlüğü‘yle partnerlik yapan Tarkacup, Stuttgart`a kültür zenginliği kattı.

Stuttgart ve cevresinde yaşayan Türküyle, Almanıyla,Italyanıyla,Yunanıyla, Rusuyla, Afrikalısıyla, Hırvatıyla, Arabıyla, Ispanyoluyla, Portekiziyle çok uluslu bir atmosfer sunan Tarkacup turnuvası aileli bir spor festivali haline geldi.

40 FUTBOL EKİBİ MÜTHİŞ MÜCADELE VERDİ

Turnuvaya çok uluslu ekiplerden 40 takım katıldı ve gülen taraf finalda Yazgülü ekibini penaltılarla 4-3 geçen Esslingen`den Dockseven ekibi oldu.Takımlar  kupalarını Stuttgart Başkonsolosu Türker Arı ve Tarkacup sahibi Sami Tombul’un  elinden konfeti yağmuru altında aldılar.

Turnuvanın en iyi oyuncusu ve gol kralı attığı 13 golle Halil Culha ve en iyi kaleci ise Vodafone ekibinden Serdar Capa seçildi.

YARDIMSEVERLERDEN 3.587.-€ TOPLANDI

Tarkacup turnuvasında elde edilen gelirlerle, lösemi hastası 6 yaşındaki İlayda‘nın kan testi harcamaları ve Afrikalı yoksul çocuklara yardım eden bir derneğe bağışlanacak. iki gün içerisinde yardımseverlerden toplanan bağışlar, forma açık artırmaları, atılan gollerden ve  girişlerden elde edilen toplam gelirler 3.587.- € oldu.

ÜNLÜ İSİMLER RENK KATTILAR

Tarkacup, yine Türk ve Alman Spor, magazin ve politika dünyasının tanınmış simalarını ağırladı. BW Başbakan yardımcısı ve maliye bakanı Nils Schmid ve eşi, CDU  Federal milletvekili Karin Maag, Stuttgart Belediye meclis üyesi Ergun Can, Stuttgart Başkonsolosu  M.Türker Arı, Muavin konsolos Tuna Atala, Sportamt yöneticisi Bayan Sbylle Hiller, Spor camiasından, eski dünya boks şampiyonumuz Fırat Arslan, Kickboks dünya şampiyonu  Gökhan Arslan, eski Besiktaş ve Fenerbahçe futbolcusu Ali Güneş  ve Stuttgartlı şarkıcı  Izmyi, Gazi Promosyon müdürü  Kahraman Erdin   Tarkacupa renk katan ünlüler arasındaydı.

TARKACUP`TA BİRÇOK ÜNLÜ ŞİRKETLERDE YER ALDI

Bu yıl Tarkacup’a katılan 40 takım arasında anasponsorluk yapan başta Gazi, Daimler, Bosch, Buderus, İşbank, Ergo, Metro, Vodafone, Itikat, Erciyes, SchäfeRolls, T-Systems, Taxizentrale, BKM, Eventpalast gibi ünlü şirketler de yerlerini aldılar.

12.TARKACUP EKİBİ HERKESDEN TAM NOT ALDI

Tarkacup turnuvası hakkında bilgi veren kurucusu ve organizatörü Sami Tombul, bu turnuvada oynayan ve seyirci olarak gelen 2500 kişi son derece modern bir spor salonu Scharrena’nın güzelliği, organizasyonun profesyonelliği, Tarkacup’ta gönüllü hizmet veren yaklaşık 55 kişilik elemanlarıyla, mutfak hizmetiyle herkesten tam aldıklarını söyledi.

STUTTGART/euturkhaber.com

Comments are closed.