16. Kur’an-ı Kerim‘i Güzel Okuma Yarışması Almanya Finali Yapıldı

Din Hizmetleri Müşavirliği ve DİTİB işbirliği ile bu yıl 16. si düzenlenen “Kur’an-ı Kerim‘i Güzel Okuma Yarışması“ Almanya finalinin birincisi Mainz bölgesinden Osman Meydan oldu.

Almanya geneli bölge birincilerinin katıldığı “16. Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması“ finali, geçen yılın Almanya birincisi Köln bölgesinin ev sahipliğinde Hückelhoven DİTİB derneğinin katkılarıyla gerçekleşti.

DİTİB Özel Kalem Müdürü Alaattin Salçık’ın sunumu ile gerçekleştirilen yarışmaya, Din Hizmetleri Müşaviri Vekili Ramazan Ilıkkan, Din Hizmetleri Ataşeleri, din görevlileri, dernek yöneticileri, öğrenci velileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Ramazan İlikkan

Mainz Din Hizmetleri Ataşesi Ahat Taşcı’nın başkanlığındaki yarışma komisyonunda Nürnberg Din Hizmetleri Ataşesi Mümin Şener, Köln Din Hizmetleri Ataşesi V. Mehmet Akif Ceyhan, DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi Emre Şimşek, DİTİB Din Hizmetleri ve Din Eğitimi Uzmanı Mehmet Çelebi yer aldı. Yarışmaya Berlin, Düsseldorf, Essen, Frankfurt, Hamburg, Hannnover, Karlsruhe, Köln, Mainz, Münih, Münster, Nürnberg ve Stuttgart bölge birincileri katıldı. Değerlendirme sonucu Mainz bölgesinden Osman Meydan birinciliği, Düsseldorf bölgesinden Abdülkadir Karabulut ikinciliği ve Münster bölgesinden Yüksel Kaya da üçüncülüğü elde ettiler.

Yarışmaya katılan gençleri tebrik eden Din Hizmetleri Müşavir V. Ramazan Ilıkkan, “Bugün burada çocuklarımız bizlere unutulmaz bir Kur’an ziyafeti sunmuşlardır. Yarışmaya katılan bütün yavrularımızı bir kez daha kutluyorum. Çocuklarımızı yetiştirip yarışmaya hazırlayan hocalarımızı, velileri ve derneklerimizi de ayrıca tebrik ediyorum.” dedi.

16. Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Almanya Finali, dereceye giren yarışmacılara belge ve ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Comments are closed.