BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

2. Almanya-Baden Toab Turnuvasında dostluk kazandı

EUTURKHABER/KARLSRUHE-T.C. Almanya – Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından başlatılan ‘Haydi, Türkçe Konuş Benimle!’ adlı dil, kültür, eğitim ve spor kampanyası dahilinde bu yıl ikincisi düzenlenen ve eyalet genelindeki 29 seçkin futbol takımının büyükler ve küçükler klasmanında final oynadığı  “2. ALMANYA – BADEN TOAB FUTBOL TURNUVASI” Parkringhalle Rot spor salonunda yapıldı.

FUTBOL TURNUVASINA KATILMAK İÇİN TÜRKÇE DERSİNE DEVAM ETMEK ZORUNLU!

T.C. Karlsruhe Eğitim Ataşeliği öğretmenleri tarafından verilen Türkçe – Türk Kültürü derslerine katılan öğrenci sayısını artırmak; Türk toplumu arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışmayı pekiştirmek ve yine Türk çocuk ve gençlerinin spor alanlarında da yetenek ve tecrübelerini artırarak bedensel ve sportif gelişimlerini desteklemek gayesiyle bu Pazar günü düzenlenen futbol turnuvasına sporcu çocuk ve gençler, aileleri ve öğretmenler ila yoğun bir vatandaş katılımı gerçekleşti.

KÜÇÜKLERDE WALLDORF TOAB FUTBOL TAKIMI BİRİNCİ OLDU

T.C. Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Heidelberg Bölge Başkanlığı ve St. Leon-Rot TOAB koordinasyonunda düzenlenen futbol turnuvası sabah 08:30’da küçükler klasmanıyla başladı. Birinciliği Walldorf TOAB futbol takımının aldığı futbol müsabakasında ikinciliği St. Leon-Rot TOAB, üçüncülüğü Tuttlingen TOAB ve dördüncülüğü Bruchsal TOAB futbol takımı kazandı.

BÜYÜKLERDE WUESLOCH TOAB FUTBOL TAKIMI BİRİNCİ OLDU

Öğlenden sonra yapılan büyükler klasmanında Wiesloch TOAB futbol takımı birinci, Mannheim TOAB ikinci, Heidelberg TOAB üçüncü ve Hockenheim TOAB futbol takımı dördüncü oldu.

TÜRK ÇOCUKLARI MUHAKKAK SURETTE ÜNİVERSİTE OKUMALI

T.C. Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Genel Koordinatörü Emir Aydın Narin’e, Heidelberg Bölge Başkanı Pervin Öztürk’e ve St. Leon-Rot TOAB Başkanı Gülay Karaduman’a futbol turnuvasının koordinasyon ve organizasyonuna katkıları için; Türkçe öğretmenleri Engin Kocabay, İsmail Beyazıt, Mübin Yalımkılınç’a sunuculuk ve takdim görevleri için; Türkçe öğretmenleri Sezgin Kaya, İsmail Arslan, Güray Şentarlı’ya hakemlik vazifeleri nedeniyle teşekkür eden Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, turnuvaya katılan velilere, “Çocuklarımızı öz değerlerimizi en güzel şekilde öğretmeli ve muhakkak surette Türkçe dersine göndermeliyiz.

Bir bu kadar önemli olan diğer göreviniz ise eğitime bütçe ayırmanız ve çocuklarınızı muhakkak surette üniversiteye göndermenizdir. Dost ve müttefik ülke Almanya’nın geleceğinde söz ve itibar sahibi olmak istiyorsak çocuklarımıza en güzel bir miras olarak kaliteli diplomalar bırakmalıyız” diye konuştu.

TÜRK TOPLUMU ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ VE SOSYAL SORUMLULUK

Başarılı futbol takımlarına kupa ve madalyalarını veren Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, yaptığı konuşmada; Ataşelik olarak Türk çocuk ve gençlerine yönelik nitelikli futbol eğitimi programlarının altyapısını hazırlamaya çalıştıklarını kaydederek, “Amaçlarımızdan bir tanesi de Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın ve yavrularımızın çevre okullar ve TOAB ile iletişim ve işbirliği halinde olarak daha fazla çocuğa ulaşmak ve çeşitli aralıklarla benzeri şenlikleri organize ederek bu diyalogları geliştirmektir.

Bu sayede vatandaşlarımız birbirlerine karşı sosyal sorumluluklarını yerine getirmiş olacaklar ve böylece Türkçe dersine karşı katılım artırılacaktır. Ve yine yetenekli Türk çocuk ve gençlerinin gelişiminin sağlanması yanında, dünyada çok popüler bir spor olan futbol ile erken yaşta spor alışkanlığı kazandırmaya da çalışmaktayız” dedi.

SILA HASRETİ VE DOSTLUK MANZARALARI

İzleyicilere geleneksel Türk yiyeceklerinin ikram edildiği “2. ALMANYA – BADEN TOAB FUTBOL TURNUVASI” yoğun katılım gösteren vatandaş ve soydaşlarımızın sıla hasretini giderdikleri dostluk manzaraları eşliğinde heyecan, coşku, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde ve başarıyla tamamlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>