BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

28 Film Haftası başlıyor

MEHMET KARACA/MÜNIH – Münih Mart ayının ortasından itibaren önemli bir sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapacak. 28. Münih Türk Film Günleri sizi bu güzel ülkeye başka bir açıdan bakmaya davet ediyor. Festival filmlerinin Türkiye’de som yıllarda çekilen filimlerin nasıl kaliteli ve sanat değerinin oldukça yüksek olduğu görülüyor..

Filmlerde toplumda giderek daha da keskinleşen ayrışma ve farklılıklar ele alınıyor. Gürültülü, renkli, hayat dolu İstanbul ile zaman durmuşçasına sessiz ve sakin olan Doğu Anadolu’nun arasındaki tezatlar gözler önüne seriliyor. Çocukların başrolü üstlendiği filmlerde ise yönetmenler, zorlukları ve haksızlıkları çocukların gözünden ustaca ekrana yansıtıyorlar. Gösterilecek olan 12 film ve 5 belgesel, Türk sinemasına gündemdeki haberlerden uzak, farklı bir bakış açısıyla yaklaşmanızı sağlayacak.

Sahne alacak filimler sıra ile.

17 Mart Cuma akşamı Mavi Bisiklet filmi ile start alacak 28. Türk Film Günlerinden 18 Mart Cumartesi günü Anadolu Masalları, Babamın Kanatları, 19 Mart Pazar günü Kapalı Gişe, Ah Yalan Dünyada, Yarım, Ada, 20 Mart Pazartesi Rüzgarda Salınan Nilüfer, Umut, 21 Mart Salı günü Yarım ve Abluka, 22 Mart Çarşamba Saklı ve Kalandar Soğuğu, 23 Mart Perşembe Mavi Bisiklet’in tekrarı ve Raug, 24 Mart Cuma Babamın Kanatları ve Rüzgarda Salınan Nilüfer’nın tekrarı, 25 Mart Cumartesi Saklı, 650 Kelime ve Behyat Ç. (Seni Kalbime Gömdüm) ve 26 Mart Pazar günü de Aşağı Yukarı Galata Deli Deli Olma Deli Duman ve Kanaldar Soğuğunun tekrarı sergilenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>