3.Anadolu Kardeşlik Festivali

MURAT KUDAT/NÜRNBERG-IGMG Kuzey Bavyera Bölgesinin düzenleyeceği 3.Anadolu Kardeşlik Festivali, 07-10 Haziran tarihleri arasında IGMG Nürnberg Merkez Camii avlusu ve Holbeinstraße üzerinde gerçekleştirilecek.

Festival özellikle bayram haftası olduğu için başta çocuklar olmak üzere Nasreddin hoca, Hacivat Karagöz folklör gösterimi ve Ailelere hitap edecek, bir çok tanıtım standının da kurulacağı ve 4 gün boyunca sürecek olan festivale yoğun bir misafir kitlesi katılması bekleniyor.

Festivale, başta Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, GMG gm hatipleri ve sanatçılar davet edildi. Festival de, burada doğmuş olan 3. ve 4.kuşak yurttaşlara Anadolu Kültürünü tanıtarak, aidiyet duygularının gelişip güçlenmesi amaçlanıyor.

Başkan İsmail Satır festivalle alakalı şunları söyledi

IGMG Kuzey Bavyera bölge başkanı İsmail Satır ve İdare Heyeti, festivale, tanınmış kişilerin konuşmacı olarak geleceğini, kurulacak stantlarda, Türk mutfağı yanı sıra, oyun parkları, satış alanları. sahne programları, yarışmalar olacağını belirttiler.

Festivalin resmi açılışı, 8 Haziran Cumartesi günü saat 15.00 de yapılacak. Festival alanına İsteyen Röttenbach istikametine gelen U 2 metrosu ile kolaylıkla ulaşılabilecek. Araçları ile gelecekler için ise, alanın yanında bulunan Murata park yeri kullanılarak park sıkıntısı ücretsiz olarak kullanılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>