31 Temmuz 2014 Türkiye’den Emekli Olmak İçin Son Fırsat !!!

Avrupa’da yaşamakta olan vatandaşlarımızın gözü kulağı yeni çıkacak torba yasada.

SGK Uzmanımız Erhan Nacar yurtdışında çalışan ve ev hanımı olarak yaşamakta olan gurbetçi vatandaşlarımıza torba yasa ayrıntılarını tek tek açıklıyor.

Türkiye’de ilk işe giriş ve vatandaşlık davaları açarak SGK’dan emekli olmak isteyen gurbetçi vatandaşlarımız için çıkacak yeni torba yasada emekli maaşlarının düşük olacağı ve SGK üzerinden emekli olmanın zorlaşacağı ve ödenecek prim borcunun yükseleceğinden bahseden ilke emeklilik kurucusu Erhan Nacar, ”31 Temmuz 2014 Türkiye’den emekli olmak için son gündür’’ diye sözlerine ekledi. ‘’Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan gurbetçilere bayram Süprinizi müjdeleyerek mahkemelere gitmenize gerek kalmayacak’’ dedi.

Fakat torba yasa detaylarına bir uzman gözü ile bakıldığında aslında bu yasa gurbetçi vatandaşın lehine çıkacak bir yasa idi, çünkü mahkemelere  gitmeden olunacak emekliliklerde bağlanacak maaşlar bir bayram harçlığı kadar düşük olacaktır, bu da 31 temmuz 2014 tarihinin son müracaat tarihinin gurbetçiler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekiyor.

2000 öncesi kaybedilen çifte vatandaşlık hakkının bir benzerini yaşamak istemiyorsanız bu fırsatı çok iyi değerlendiriniz aşağıda vermiş olduğumuz tabloda 31 temmuz öncesi ve sonrası arasındaki farkı göreceksiniz.

Comments are closed.