4. Sınıf öğrencisi Eda ödüle doymuyor!..

EUTURKHABER/FRANKFURT-Eda Nisa Dikkaya 9 yaşında Eddersheimer Grundschule 4. Sınıf öğrencisi. Main Taunus Kreis Krifel Belediyesi bünyesinde her yıl Lions Klübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen resim yarışmasında Eda’nın yaptığı resim birinci seçildi.

Eda Nisa Dikkaya birincilik ödülünü Kriftel Belediye başkanı Christian Seitz’dan aldı. Eda, aldığı para ödülünün yanısıra, ileride Kunstschule’ye gitmek isterse kendisine destek sözü verildi.

Aynı zamanda Eda’nın çizdiği resim Adventkalender 2019 üzerine gelecek resim olmayı da hak kazandı. Bu Adventkalender 5 bin adet basılarak 5,-€ karşılığında satışa sunuldu. Bu satışlardan elde edilecek gelir, yardıma muhtaç kimsesiz çocuklara aktarılacak. Eda Nisa’nın başarısı yerel basında da geniş yer aldı.

Eda Nisa Dikkaya geçtiğimiz yıl da ‘Gençlik Çiziyor’ isimli yarışmada bin 600 resim arasında yaptığı resim birinci seçilmiş ve Hessen Eyaleti Sanat ve Kültür Bakanı Boris Rhein’in elinden ödülünü almıştı. Kazananların resimleri bir süre Wiesbadendeki Nassauischer Kunstverein sanat galerisinde sergilenmişti.

Comments are closed.