“50 Yıl 50 İnsan”

YURTDIŞI Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından “Almanya’ya Göçün 50.Yılı” münasebetiyle hazırlanan “50 Yıl 50 İnsan” kitabı yayınlandı.

Kitap, Almanya’ya göç etmiş vatandaşlarımızın hayatından ilginç kesitler sunuyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, “Almanya’ya Göçün 50. Yılı” etkinlikleri kapsamında Türkiye’de ve Almanya’da birçok etkinlik gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda hazırlanan “50 Yıl 50 İnsan” kitabı  Almanya’da kendi alanlarında başarılı olmuş vatandaşlarımızı Dünya ve Türkiye kamuoyunda  tanıtmayı amaçlamaktadır.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç, kitapla ilgili yaptığı açıklamasında, kitabın Almanya’ya göçün 50. Yılı anısına insanımızın imza attığı yüzlerce başarı hikayesinden 50 tanesini paylaşmayı hedeflediğini ifade ederken, “Bu başarı tablosu bizim için bir gurur kaynağı olmanın yanında Başkanlığımızın gelecekteki çalışmaları için de en büyük motivasyon olacaktır” sözlerini dile getirdi.

Almanca ve Türkçe olarak iki dilde hazırlanan kitapta, birçok ünlü isim yer alıyor. Aralarında iş dünyasından siyasete, bilimden sanata, sağlıktan spora geniş bir yelpazede kendi alanlarında başarılı olmuş insan profilleri bulunduran “50 Yıl 50 İnsan” kitabı, Almanya’ya göçün 50. yılında farklı yaşamlar üzerinden göç tarihine insani bir bakış açısı sunuyor.

Comments are closed.