BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Srebrenitsa’yı Unutmadık..!

“GENÇ BOSEDER (Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği Gençlik Kolları) Genel Başkanı Şener Mengene, ”Srebrenitsa’da yaşanan katliamın 20. yılında sırp asker ve çetelerinin yaptığı insanlık dışı katliamı unutmadık ve unutturmayacağız” dedi.

” Zulüm yapan ve soykırım uygulayan 8372 boşnağı katleden, tanınmasın diye cesetleri parçalayan ve toplu mezarlarda gömen, boşnak kadınlarına tecavüz eden sırp asker ve çetelerine, bu katliama seyirci kalan birleşmiş milletler hollandalı barış gücü askerlerine ve avrupa birliğine büyük tepki gösterdi.”

GENÇ BOSEDER (Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği Gençlik Kolları) Genel Başkanı Şener Mengene yazılı bir açıklama yaptı. Srebrenitsada katkiama sesiz kalan BM ve AB’ye tepki gösteren Mengene “Yapılan soykırımdır, vahşettir, zulümdür ve kabul edilemez” dedi. Avrupanın göbeğinde, dünyanın gözü önünde cereyan bu katliama insan haklarından dem vuran UNICEF, Avrupa İnsan Hakları Konseyi, Birleşmiş Milletler gibi örgütlerle, barıştan söz eden Dünya ve Avrupa ülkelerinin seyrettiği bu zulme karşı Osmanlı torunları olarak tepkimizi ortaya koyuyor ve vicdanlara yeniden hatırlatıyoruz. Ecdadımız üç kıt’a da, balkanlarda, kafkaslarda, ortadoğuda, afrikada 600 yıl adaletli bir yönetim gösterdi, hiçbir dine ve ırka ayrımcılık yapmadı, ne yazık’ki bugün insanlık srebrenitsa gibi islam coğrafyasinda akan kana duyarsız kalmakta ve görmezden gelmektedir. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği, Srebrenitsa soykırımı gündemine bile almıyor ama 100 yıl önce’ki sözde bir Ermeni soykırımı gündemine alıyor ve meclislerinde tasarı olarak oylatmakta ve zorla Türkiye’ye dayatmaktadır, Bunlar asla kabul edilemez dedi. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği Müslümanları ve Türkleri yok saymaktadır, dün Bosnada, Azerbaycanda, Çeçenistanda, Afganistanda ve Afrikada katliamlara sessiz kalan modern dünya, bugün Doğu Türkistan, Filistin, Arakan, Filipinler, Nijer, Orta Afrika, Suriye, ırak, Mısır ve Libyada akan kana duyarsız kalmaktadır. Mengene “Türk ve Islam Birliğini kurmak zorundayız, batı müslümanlara duyarsız ama nerede bir yahudi ve hıristiyan zorda olsa yardımına koşmaktadır. Ecdadımız zülme uğrayan ve zülmü yapanın dinine, diline ve ırkına bakmadan adaletle hükmetmiştir, dünya yeniden Osmanlı adaletine muhtaçtır, gerekli ders ve önlem alınmazsa bu vahşet yeniden yaşanabilir dedi.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>