666. Elmalı Yağlı Güreşleri başladı

“Türk’ün ilk er meydanı” olarak gösterilen Elmalı Yağlı Güreşleri dualarla başladı.

666. Elmalı Yağlı Güreşleri başladıANTALYA

Güreşlerin ilk etkinlik programında Ömer Paşa Camisi’nde Mevlid-i Şerif okutuldu. Ardından Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin ile 666. Elmalı Güreşleri Ağası Tarık Sarvan, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Öztekin, burada yaptığı konuşmada, Elmalı güreşlerinin “Türk’ün ilk er meydanı” olarak bilindiğini söyledi.

Tarihi Elmalı güreşlerinin 666′ncısını gerçekleştirmekten dolayı kendilerini çok şanslı nitelendiren Öztekin, organizasyona destek verenlere ve tüm güreşseverlere teşekkür etti. Daha sonra Recep Gürbüz Güreş Sahası’na kadar kortej gerçekleştirildi.

Yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüşün ardından Kırkpınar başpehlivanı Recep Gürbüz’ün mezarında, oğlu başpehlivan Ali Gürbüz ve protokol üyeleri yapılan duaya katıldı.

Güreş sahası girişinde edilen dua ve kurban kesimiyle 666′ncı Elmalı Yağlı Güreşleri başladı. Güreşlerin ilk gününde alt boylarda yaklaşık 450 pehlivan güreş tuttu.

Üç gün sürecek güreşlere 70′den fazla başpehlivan ve çeşitli bölgelerden bin 500′ün üzerinde pehlivanın katılması bekleniyor.

Muhabir: Mehmet Çakmak, Oktay Özden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>