9. Antwerpen-Zuid Huzur Kitap Fuarı başarıyla tamamlandı

Bu yıl dokuzuncusu yapılan Huzur Kitap Fuarı ve Kültür Haftası etkinlikleri 10 gün boyunca başarılı bir şekilde devam etti. Yapılan farklı etkinliklerin ve konferansların ardından program sona erdi. 

Belçika’nın farklı şehirlerinden ziyaretçilerin katıldığı fuara IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, Hollanda’dan Eğitimci Hasan Koç, Danimarka’dan Eğitimci Fatih Aksay, Türkiye’den Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Avusturya’dan Avusturya Müftüsü ve İlahiyatçı Mustafa Mullaoğlu konuşmacı olarak katıldılar.

Konferansların yanında hanımlara ve genç kızlara yönelik proğramlar da icra edildi. Türk mutfağından lezzetlerin  yanısıra, çeşitli süs eşyaları ve ev eşyaları ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Ziyaretçiler, kitap okuma alışkanlığının çok azaldığı böyle bir zamanda insanları kitap ile buluşturmanın takdire şayan bir iş olduğunu belirttiler. Ayrıca Fuara katılan hatipler de bu güzel organize de emeği geçen herkese teşekür ettiler.

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş: ‘Değişmez gündemimiz, Hak Batıl mücedelesidir’

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş; Basın Yayın ve Medya’nın önemi hakkında konferans verdi. Medyanın insanları yönlendirmede en etkili iletişim aracı olduğunu belirten Kurdaş, bu konuyla ilgili olarak dünya genelinden çeşitli örnekler verdi.

‘Derdimiz Müslümanlarının zihniyetlerinin iktidar olmasıdır’ dedi. İlgiyle takip edilen konferans yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Konferans sonunda katılımından dolayı Kurdaş’a Huzur Kitap Fuarı ve dinleyiciler adına hediye takdim edildi.

Avusturya Müftüsü Mustafa Mullaoğlu: ‘Hiç bir şeyi İslam Kardeşliğinizin üzerine çıkarmayın’

Ayrıca Kitap Fuarı ve Kültür etkinliğinin son gün konuğu olarak proğrama iştirak eden Avusturya Müftüsü Mustafa Mullaoğlu da yaptığı konuşmada, İslam kardeşliği ve müslümanların bugünkü durumuna dikkat çekti. Mullaoğlu, herşeyin geçici olduğunu, herşeyin geride kalacağını belirterek, ‘Hiç bir şeyi İslam Kardeşliğinizin üzerine çıkarmayın’ dedi. İlgiyle takip edilen konferans dinleyicilerden büyük takdir topladı. On gün boyunca devam eden Fuar ve Kültür etkinlikleri başarılı bir şekilde sona ermiş oldu. Şeref KILIÇ/Antwerpen-Belçika

Comments are closed.