width=750

Aamir Khan Türkiye ziyaretini tamamladı

Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak, Türkiye’de bulunan Bollywood’un ünlü oyuncusu, yönetmen ve yapımcı Khan, Hindistan’a gitmek için geldiği Atatürk Havalimanı VIP Salonu girişinde hayranlarıyla buluştu.

Aamir Khan Türkiye ziyaretini tamamladıİSTANBUL

Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak, Türkiye’de bulunan Bollywood’un ünlü oyuncusu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, Hindistan’a gitmek için geldiği Atatürk Havalimanı VIP Salonu girişinde hayranlarıyla buluştu.

Dört günlük ziyaret kapsamında İstanbul ve Ankara’da çeşitli programlara katılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile de görüşen Khan, özel araçla Atatürk Havalimanı’na geldi.

Khan, VIP Salonu’nun giriş kapısında korumaları eşliğinde aracından inerek, kendisini bekleyen hayranlarıyla fotoğraf çektirdi. Burada bir süre hayranlarıyla buluşan Khan, daha sonra aracına binerek, VIP Salonu’na gitti.

Aamir Khan’ın, Türk Hava Yollarına (THY) ait tarifeli uçakla saat 20.00′de Hindistan’ın Mumbai kentine hareket edeceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,

Khan’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistanlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan’ı kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Khan'ı kabul ettiANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistanlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan’ı kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabul, basına kapalı gerçekleşti.

‘Çok uzun zamandır Türkiye’yi ziyaret etmek istiyordum’

Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak, yeni filmi “Secret Superstar”ın tanıtımı amacıyla Türkiye’de bulunan Hindistanlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Khan, Ankara’ya geldi.

'Çok uzun zamandır Türkiye'yi ziyaret etmek istiyordum'ANKARA

Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak, yeni filmi “Secret Superstar”ın tanıtımı amacıyla Türkiye’de bulunan Hindistanlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, Ankara’ya geldi.

İstanbul’da dün gerçekleştirdiği temasların ardından bugün Ankara’ya gelen Khan’ı Esenboğa Havalimanı’nda hayranları karşıladı.

Ellerinde Khan’ın kitapları ve posterleriyle bekleyen kalabalık, ünlü sanatçının alandan çıkışı sırasında sevinç çığlıkları atarken, fotoğraf çekebilmek için birbiriyle yarıştı. Khan, bazı hayranlarıyla fotoğraf çektirerek, kendisine uzatılan kitapları imzaladı.

Khan, “Çok uzun zamandır Türkiye ve Ankara’yı ziyaret etmek istiyordum ve sonunda buradayım. Beni davet eden tüm hayranlarıma teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” dedi.

Kurtulmuş: Türkiye hakkındaki güzel sözlerini dinlemekten memnunuz

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Bakanlığının davetlisi olarak, yeni filmi “Secret Superstar”ın tanıtımı amacıyla Türkiye’de bulunan ve bugün Ankara’ya gelen Hindistanlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Khan’ı Ankara Palas Devlet Konukevi’nde kabul etti.

Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada, Khan’ı misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyduklarını vurgulayarak, “Kendisine Kültür ve Turizm Bakanlığının davetini kabul ederek Türkiye’ye geldikleri için çok teşekkür ediyorum. Burada dünden itibaren çok güzel anılar yaşıyor. Yarın da tekrar memleketine, Hindistan’a geri dönecek.” ifadelerini kullandı.

Khan’ın Türkiye’de çok sayıda hayranı olduğunu görmekten de mutlu olduklarını aktaran Kurtulmuş, “Kendisi sadece bir aktör olmanın ötesinde modern, post modern zamanlarda bütün dünya toplumlarına bir şeyi de gösteriyor. Sinemada sadece batı tipi bir sinema algısının dışında da filmler üretilebilir ve bu filmler, senaryolar üzerinden bir dünya starı olunabilir. Aamir Khan’ın bütün dünyaya gösterdiği esasında budur.” değerlendirmesini yaptı.

“Kendisiyle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz”

Bakan Kurtulmuş, Khan’ın filmlerinin insan ve insanın gönlüne dokunan, insan hikayeleriyle ufku açan güzel yapımlar olduğunu anlattı.

Khan’ın 25 milyonu aşkın sosyal medya takipçisi olduğunu belirten Kurtulmuş, “Türkiye’de kendisini ağırlamaktan, kendisiyle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türkiye hakkında güzel sözlerini dinlemekten de fevkalade memnun olduğumuzu ifade etmek isterim. Değerli bir Türkiye dostunu bu vesileyle bir kere daha görmekten, ağırlamaktan gerçekten memnunuz. Bundan sonraki süreçlerde de kendisiyle olan irtibatımızın devam edeceğini ümit ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Bu sevgi için çok minnettarım”

Hindistanlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Khan da konuşmasında, Türkiye’de olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Bakan Kurtulmuş’a nazik sözlerinden dolayı teşekkürlerini ileten Khan, şunları kaydetti:

“Türkiye’ye dair ilk izlenimim yaklaşık 5 yıl önceydi. Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarımdan insanlardan mesaj almaya başladığımda bunun farkına vardım. O ana kadar Türkiye’de insanların filmlerimi izlediğini bilmiyordum ve bunu öğrendiğimde çok mutlu oldum. O yüzden Türkiye ile ilgili ilk izlenimim Türk insanları üzerinden oldu. Türk insanlarından aldığım çok sıcak, sevgi dolu ve tutkulu bir izlenimdi.

O günden beri bu güzel ülkeyi, güzel insanları ve bu eski tarihi ziyaret edebilmek can atıyorum. Son iki gündür burada çok fazla sevgi ve saygı görüyorum. Bu gerçekten benim için çok duygusaldı ve beni çok mutlu etti. Türk insanlarının kalbinin gerçekten çok iyi ve sevgi dolu olduğuna inanıyorum. Bu sevgi için çok minnettarım. İşim vasıtasıyla küçük de olsa bu insanların kalbine dokunabildiğim için gerçekten çok mutluyum.”

Ankara’da olmaktan dolayı da çok heyecanlı olduğunun altını çizen Khan, “Hindistan’a çok güzel anılarla döneceğim. Tüm arkadaşlarıma bu ülkenin, insanların ve kültürünün ne kadar güzel olduğunu anlatacağım. Tekrar tekrar geri gelmek için de çok heyecanlıyım.” dedi.

Konuşmaların sonunda Bakan Kurtulmuş, Khan’a Şeyh Hamdullah hattı Mushaf-ı Şerif ile saray koleksiyonundan ibrik hediye etti.

Bollywood yıldızı Khan

Ankara’da hayranlarıyla buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak Ankara’ya gelen Bollywood’un ünlü oyuncusu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, Cer Modern’de hayranlarıyla buluştu.

Bollywood yıldızı Khan Ankara'da hayranlarıyla buluştu

ANKARA

Cer Modern önünde oluşturulan platformda hayranlarının yoğun ilgisine “Merhaba Ankara, sizleri seviyorum” ifadeleriyle teşekkür eden Aamir Khan, Ankara’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Khan, Türk halkına gösterdiği ilgi ve sıcak karşılamaları dolayısıyla teşekkür etti.

Yeni filmi “Secret Superstar”ın tanıtım filminin de izlendiği buluşmada, Hindistanlı oyuncu Aamir Khan hayranlarının sorularını cevapladı.

İki gündür bulunduğu Türkiye’de neler yaptığının sorulması üzerine Khan, şunları söyledi:

“Bu gezi boyunca tek amacım olabildiğince çok hayranla tanışmaktı. İki gündür hayranlarımla bir araya geliyorum. Normalde bir insanın ülkeyle ilk tanışması, o ülkeye geldiğinde olur. Benim Türkiye ile ilgili ilk izlenimim bu geldiğimde olmadı. Beş yıl önce sosyal medya üzerinden sizden aldığım sevgi ve saygı mesajlarıyla ben zaten Türkiye’yi çok güzel bir şekilde tanıdım. Buradaki ilk izlenimim ise sizlerin çok sıcak ve çok sevecen insanlar olduğunuzdur.”

Yeni filmi “Secret Superstar” ile ilgili bir soru üzerine Khan, 20 Ekim’de vizyona girecek film için çok heyecanlı olduğunu, filmin Hindistan ve dünyada Türkiye ile aynı anda vizyonda olacağını bildirdi.

Aamir Khan, filmin içeriğine ilişkin bilgiler verirken, “Bu film aslında hepinizin hikayesi. Cinsiyet farkı ne olursa olsun hepinizin hayalleri var ve o yüzden bu kız-erkek hepinizin hikayesi” dedi.

Dangal’dan şarkı seslendirdi

Khan, buluşma sırasında “Dangal” filminden bir şarkıyı da seslendirdi.

Hayranlarının Anıtkabir ziyaretine ilişkin sorusu üzerine Aamir Khan, “Benim için çok önemli bir deneyim oldu. Gerçekten çok büyük bir önderin olduğu bir yer. Ondan öğrenecek çok şeyimiz var. Bu anıyı hayatımın sonuna kadar unutmayacağım.” dedi.

Türkiye’de en beğendiği yemeklerin neler olduğu sorusuna Khan, “dolma, döner kebap ve menemen” başta olmak üzere genelde Türk mutfağını çok beğendiğini ifade etti.

Türk tarihi ve kültürüyle ilgili,

Daha çok bilgi sahibi olmak isterim

Bollywood oyuncusu Khan, “Osmanlı İmparatorluğuyla ilgili bazı yazılar okudum. Ancak okuduğum yazıların çoğu Hint tarihiyle ilgili. Türk tarihi ve kültürüyle ilgili daha çok bilgi sahibi olmak isterim.” dedi.

'Türk tarihi ve kültürüyle ilgili daha çok bilgi sahibi olmak isterim'İSTANBUL -

Yeni filmi “Secret Superstar”ı ve Türkiye ile ilgili düşüncelerini AA muhabirine değerlendiren Ünlü Bollywood oyuncusu Aamir Khan, İstanbul’da havaalanına ulaştığında kendisini bekleyen hayranlarından gördüğü ilgi karşısında çok duygulandığını söyledi.

Türkiye’de kaldığı 4 gün boyunca hayranlarıyla daha çok vakit geçirmeyi istediğini aktaran sanatçı, hayranlarıyla daha çok vakit geçirmeyi ve görüşüp sohbet etmeyi istediğini söyledi.

Khan, Türkiye ile ilgili bilgi sahibi olmak için kitaplar alacağını kaydederek, “Osmanlı İmparatorluğuyla ilgili bazı yazılar okudum. Ancak okuduğum yazıların çoğu Hint tarihiyle ilgili. Türk tarihi ve kültürüyle ilgili daha çok bilgi sahibi olmak isterim. Buradayken kitaplar alıp yanımda götüreceğim. Böylece daha fazla bilgi edinebilirim.” diye konuştu.

Türk hayranlarının varlığını ilk kez birkaç yıl önce fark ettiğini dile getiren Khan, şunları söyledi:

“Birkaç yıl önce, Türkiye’deki hayranlarımdan internet ve diğer ortamlar üzerinden mesajlar almaya başladım. Benim için Türklerin filmlerimi izliyor olması açıkçası sürpriz olmuştu. Bunu bilmek beni çok mutlu etmişti. Bu sayı günden güne arttı ve Türkiye’de çok büyük bir izleyici kitlemin olduğunu böylece fark ettim. Eğer yanlış hatırlamıyorsam ’3 Aptal’ isimli filmle başladı. Bunu bilmek beni gerçekten çok mutlu etmişti. Gerçekten heyecanlı bir şeydi. Daha sonra kişisel Facebook ve Twitter hesaplarıma Türkiye’den çok fazla mesaj geldi. Hayranlarım, Türkiye’ye gelmemi ve filmlerimin de Hindistan ve diğer ülkelerle aynı anda Türkiye’deki sinemalarda gösterilmesini talep ediyordu. Nihayet bunun gerçekleşmesinden dolayı mutluyum. Uzun zamandır buraya gelmeyi istiyordum.”

Sanatçı, yeni filmi Secret Superstar’ın tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de vizyona gireceğinin altını çizerek, “Umuyorum ki Türk izleyiciler Superstar filmini sever. Çok önemli bir konuyu ele alıyor. Bir insan hikayesi. 14 – 15 yaşlarındaki genç bir kızın hayallerini ve özlemini anlatıyor. Buradaki izleyicilerin de filmle bir bağ kuracağına inanıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Dangal adlı filminin, Türkiye’de çok geç vizyona girdiğini kaydeden başarılı sanatçı, “Filmimin, nihayet Hindistan ile aynı anda burada vizyona girecek olmasından mutluyum. Bundan sonraki tüm filmlerim Hindistan’la aynı anda Türkiye’de de vizyona girecek. Yıllardır buradaki dostlarım, ‘Filmlerin Türkiye’deki sinemalara gelmiyor’ diyordu.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>