width=750

Açık Kapı Cami günlerine yoğun ilgi var

Frankenthal/Mehmet ÇALAY-Almanya’nın birleşmesi dolayısı ile tatil olan günde geleneksel hale gelen ‘Tag der offenen Moschee’ Açık kapı cami günü IGMG’ye bağlı camilerde gerçekleşti.

RNS Bölgesinde de gerçekleştirilen etkinliğin organize ve takibini bölge Kurumsal İletişim başkanı Akif Ünal ve Tanıtma başkanı Halil Yücebudak yaptı. Açık Kapı Camii günü Frankenthal Hicret Camii, Saarbrücken Ulu Camii, Worms Fatih Camii, Viernheim Sultan Ahmet Camii, Ludwigshafen Alemi Islam Camii, Germersheim Selimiye Camilerinde gerçekleşti.

Uzun zaman öncesinden başlanan calaismalar son güne kadar devam etti.Oldukça ilgi çeken aksiyon gelen misafirler tarafından beğenildi.

Organizeyi takip eden Ünal bu tür günlerin kendileri açısından oldukça önemli olduğunu kendilerini en iyi şekilde anlatabilecekleri ve yazılı ve görsel medyada çıkan on yargılı haberleri azda olsa olumlu yöene çevirme imkanı olduğunu söyledi.

Misafirle arasında ençok sorulan sorular başörtüsü,İslamın teröre ve şiddete bakış acısı ve islami yaşantı oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>