ACTEC Kitap Fuarı Perşembe Günü Açılıyor

“Kitap En İyi Arkadaşımdır”

 

Avrupa`nın en büyük Kitap Fuarı  Astec GmbH, yöneticileri gazetecilere bilgilendirme toplantısını Saraykapı Restaurant`ında yaptılar.

 

Almanya‘nın Duisburg şehrinde her yıl geleneksel olarak Astec GmbH tarafından organize edilen Türkçe ve Almanca İslami yayınların sergilendiği kitap fuarının onikincisi 27 Aralık’tan 6 Ocak tarihlerine kadar devam edecek olan kitap fuarında yüzlerce eserle birlikte konser, konferans ve seminerler de yapılacak.

“ASTEC Buch und Kultur Messe” adı altında düzenlenen kitap fuarı;      

An Der Rheinberger Heide 5,47495 adresinde yapılacak.

 

Duisburg yakınlarındaki Rheinberg kasabasındaki kitap fuarı  27 Aralık 2012 / 6 Ocak 2013 tarihleri arasında yapılacak. Fuar 11.30-20.30 saatleri arasında ziyarete açık kalacak. 5 TIR dolusu binlerce kitabın okuyucusu ile buluşacağı fuara Türkiye’den 49, Almanya’dan ise 13 yayın evi katılacak.ilahiyatçı ve yazar Ömer Döngeloğlu, ilahiyatçı ismail Tuzen, Mustafa Çevik, Yunus Arıkan, İkbal Gürpınar, Hasan Hüseyin Arıkan, Melike Günyüz, Cahit Kayaoğlu gibi yazar ve sanatçılar fuar boyunca kitapseverlerle buluşacak.

Astec Kitap Fuarı hakkında bilgi veren Ahmet Turunç, “Bu yıl 12.sini gerçekleştireceğimiz fuar kültürel hizmetlerimiz arasında yer alıyor. Türkiye’de yeni çıkan kitapları okuyucularla buluşturacağız. 29 Aralık’ta seçkin davetliler arasında yer alan politikacılar da fuara katılacak. Bu yılki fuarda çocuk kitapları ağırlıklı olacak, fuar alanında çocuklar için eglenme yerleride bulunacak. ‘Kitap en iyi arkadaşımdır’ sloganıyla çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Murat Satılmış/DUISBURG-euturkhaber.com

Foto, Turgut Kantaroğlu

Günay Topaloğlu Onur Camcı

 

Comments are closed.