ADD Mannheim yeni yönetim kurulunu ve hedeflerini tanıttı

ADD-MA “Ulusal egemenliğimizi ve Cumhuriyet değerlerimi önceleyen herkese kapımız açıktır”

Önceliğimiz örnek vatandaşlar olmak ve toplumsal bir değer katmaktır”

EUTURKHABER/MANNHEIM-Atatürkçü Düşünce Derneği Mannheim (ADD MA) Şubat ayında gerçekleştirilen Genel Kurul sonucunda 2019/2020 Faaliyet Dönemi için yeni yönetim kurulunu seçti. Yeni yönetim kurulunu bir basın toplantısıyla tanıtan ADD Mannheim ayrıca düzenlediği kurs ve etkilikleri de tanıttı.

ADD Mannheim Basın Sözcüsü Bahri Özkaya yaptığı açıklamada Atatürkçü Düşünce Derneği Mannheim’ın 1997 yılından beri Mannheim ve çevresinde Alman Dernekler Kanunu’nun § 21 nolu maddesi uyarınca kayıtlı olarak faaliyet göstermekte olduğunu belirtti.

Derneğin amacının, Atatürk’ün düşünce devrim ve eserlerine sahip çıkarak, bu doğrultuda kültürel, bilimsel ve sosyal çalışmalar gerçekleştirmek olduğunu vurgulayan Özkaya, “Önceliğimiz Atatürk’ün liderliğinde oluşan Cumhuriyet değerlerimizin ve ülkemizin geleceğinin korunması yolunda ve bu bilinçle buradaki halkımıza ve çocuklarımıza yönelik sosyal faaliyetlerde bulunmak, örnek vatandaşlar olmak, toplumsal bir değer katmak ve yaşamakta olduğumuz Almanya’da Atatürkçü düşünce sistemini en güzel şekilde temsil etmektir” dedi.

Kapımız herkese açıktır. Atatürk düşünceleri ve Cumhuriyet ortak değerimizdir

Konuşmasında “Ülkemizdeki mevcut ekonomik ve siyasi sıkışmadan yine Atatürk’ün bize gösterdiği gelişmiş dünya seviyesine ulaşabilecek bilim ve eğitim temelli bir anlayışla çıkabileceğimizi düşünüyoruz” diyen Özkaya sözlerini “Hangi görüşten, partiden, dinden, mezhepten, futbol takımından, etnik kökenden olursa olsun güzel ülkemiz Türkiye’nin selametini, refahını, gelişmesini isteyen Atatürk’ün hep altını çizdiği ileri ve modern bir toplum olmamızı, Ulusal egemenliğimizi ve Cumhuriyet değerlerimizi önceleyen herkese kapımız açıktır. Atatürk ve düşünceleri ortak değerimizdir.

Bu yaklaşım çerçevesinde oluşan yeni yönetim olarak 2019/2020 Faaliyet Döneminde topluma dokunacak güzel işleri yapmayı, sizlerle beraber Cumhuriyetimizin geleceği, çocuklarımızın geleceği için güzel işler ortaya koymayı hedefliyoruz.

Hepiniz desteğiyle modern ve umut dolu bir gelecek için hep beraber sosyal faaliyet ve çalışmalarda bulunup gerek Türk gerek Alman toplumu için biz de varız diyeceğiz, demeye devam edeceğiz. Yeterki yanımızda olun.” diyerek tamamladı.

Sunumda bir selamlama konuşması yapan Başkan Serdar Derikesen ise ana hedeflerinin derneği insanımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap veren bir buluşma noktası haline getirmek olduğunu belirterek hedeflerinin üye sayısını yüzde elli arttırmak olduğunu ifade etti.

“Bu vesileyle belirtemek isterimki ADD Mannheim hiçbir siyasi parti, dernek ya da kuruluşun destekçisi veya arka bahçesi değildir. Yönetimde bulunan arkadaşlarımın siyasi bir beklentisi yoktur, ortak noktamız Atatürk ve düşüncelerini toplumumuza ulaştırmaktır” dedi.

Şeffaflığın önemine vurgu yapan Derikesen her türlü olumlu projeye açık olduklarını belirterek karar aşamasında yönetim kurulunca karar almaya özen gösterdiklerini ifade etti. “Burada çok güzel ve uyumlu, hepsi kendi alanında başarılı arkadaşlardan oluşan bir ekip oluşturmuş bulunuyoruz.

Hep beraber sizler ve ülkemizi seven insanlarımızla çok güzel organizasyonlara imza atacağımıza inanıyorum. Ahlaki olarak hiç bir taviz veremeyiz, sorumluluğumuz büyük. Çünkü burası Atatürk’ün adını taşıyan bir kurum olduğu için örnek davranışlar içinde bulunmamız gerekmektedir” diyerek sorumluluklarının büyük olduğunu ekledi.

Çocuklara Ev Ödevi, Matematik, Almanca İngilizce, Türkçe ve Genel Kültür dersleri yanında yetişkinlere, Kitap kulubü, Enstrüman, El Sanatları ve Ebru kursu gibi etkinlikler düzenledikleri belirtildi ve Yeni Yönetim Kurulu da tanıtıldı.

Yeni Yönetim şu isimlerden oluştu:

Başkan: Serdar Derikesen, Başkan Yardımcısı: Fatma Gürpüz, Eğitim Sorumlusu: Elvan Kahraman, Kadın Kolları Sorumlusu: Canan Şengil, Gençlik Kolları Sorumlusu: Zarife Türk, Sponsorluk ve Dış İlişkiler: Gülden Hasni Çetiner, Basın ve Halkla İlişkiler: Bahri Özkaya, Koordinasyon: Hüseyin Sakman, Muhasebe: İhsan Nurgenç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>