AİF Genişletilmiş yatılı bölge eğitim toplantısı..!

AİF-Tirol

Avusturya İslam Federasyonu bölge yatılı eğitim toplantısı ve seminerini Tirol Wörgl’da  gerçekleştirdi.

Mehmet Ateş

EĞİTİM seminerine; AiFyönetim kurulu üyeleri, cemiyetlerden cemiyet başkanları, teşkilatlanma başkanları, eğitim başkanları, sosyal hizmetler başkanları ve gençlik yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantı AiF eğitim başkanı Ömer Kutlucan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. AİF genel başkanı Kemal Küçük’ün açılış konuşmasıyla devam eden toplantıda Aif yönetim kurulu üyeleri de kendi birimleri hakkında sunum yaptılar. İki gün  devam eden programda, eğitimci-ilahiyatçı Dr. Yusuf Işık, İGMG Teşkilatlanma başkan yardımcısı Mehmet Ateş, İGMG sosyal hizmetler başkan yardımcısı Süleyman Yılmaz ve İGMG genel sekreter yardımcısı Engin Karahan  seminerler verdiler.

TEK ÖRNEK PEYGAMBER

Dr. Yusuf Işık seminerinde peygamberimizin hayatını anlattı. Yaptığımız çalışmalarda örnek almamız gereken kişinin peygamber efendimiz olduğunu belirten Işık, peygamber efendimizin hayatını her yönüyle incelememiz, okumamızın şart olduğunu söyledi. Akabinde söz alan Mehmet Ateş teşkilat yapısı  ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi. Sosyal hizmetler konusunda bir sunum yapan Süleyman Yılmaz ise asli görevimizin insanlığa hizmet ettmek olduğunu ve bu bilinçle çalışmaların devam etmesi gerektiğini ifade etti.

İlk günü eğitim ağırlıklı geçen program pazar günü müzakereler ve dilek temennilerle devam etti. İGMG genel sekreter yardımcısı ve Avusturya Arlberg bölge sorumlusu Engin Karahan genel sekreterliğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve çalışmaların resmi ve hukuk çerçevesi dahilinde yapılması gerektiğinin altını çizdi.

KÜÇÜK:EĞİTİM ŞART

Dilek ve temennilerin cevaplandırılmasının ardından Aif Genel başkanı Kemal Küçük kapanış konuşması ve değerlendirmesi için söz aldı.İki günün değerlendirmesini yapan Kemal Küçük eğitimin önemine vurgu yaptı ve müslümanların bilinçli bir şekilde çalışmalarına yön vermeleri gerektiğini ekledi. Program  kapanış Kur’an-ı Kerim’i  ve ikramlarla sona erdi.

TİROL/Volkan Meral-euturkhaber.com

 

Comments are closed.