Akti ve Atasoy ailesinin mutlu günü!..

Cemile Akti hocahanım ile Makina Mühendisi Muzaffer Atasoy mütevazi bir merasimle nişanlandı.

Bergkamen / İSMAİL ÇAKIR-Eski ve emekli sendikacı Hacı Mustafa ile eşi Suna AKTİ Hanım efendinin kızı Cemile AKTİ Hocahanım ve Emekli Madenci İbrahim ile Fikriye Atasoy Hanım efendi’nin oğlu Muzaffer ATASOY’un, Nişan Merasimleri İslami kurallar içerisinde icra edildi. Recklinghausen Fatih Camii yanındaki Öz Boğaziçi Restaurant Ocakbaşı’nda gerçekleştirilen nişan merasimine akraba ve yakınlarının yanısıra sevenleri de katıldı.

Gelin hanımın ve damat beyin yakınları ile seçkin davetliler huzurunda, Ali KARKA (Bülbül) hoca efendinin konuşması ve dua yaptırmasıyle davetliler huzurunda, Nişan yüzükleri takıldı. Aileler takıda adeta yarıştılar. Daha sonra pasta kesme geleneği de ihmal edilmedi. Nişan merasiminden sonra Mustafa AKTİ euturkhaber’e teşekkür ederek, özetle şöyle konuştu:

“Bugün bizlerin yanında bulunan ve seviçlerimizi paylaşan siz saygıdeğer misafirlerimize. Basınımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Allah-ü Teâlâ sizlerden sonsuz razı olsun. Şimdiye kadar çok sayıda davetlere gitmiştim, üzülerek söylüyorum ki, Yüce dinimiz İslam’dan çok tavizler verildiğini görmüştüm. Bu konuyu AKTİ ve ATASOY Aileleri ile oturup dostca konuştuk. Bugün de iki aileninde hayallerindeki, gördüğünüz gibi bu islama uygun Nişan Merasimini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Allah’a, hamd olsun ki, karşımıza bizim gibi düşünen dindar bir aile çıktı.

Hısmım olan İbrahim bey efendiye ve eşi muhtereme Fikriye hanım efendiye de, huzurlarınızda sonsuz teşekkür ediyoruz ki, damadımızı en güzel bir şekilde yetiştirmişler, dini kültürü, tahsili, eşi, işi her şeyiyle yakinen ilgilenmişler. Sonuçta da sevgili damadımız Muzaffer evladımıza da çok teşekkür ediyoruz.

ALLAH (C.C.) evlatlarımızı sonsuza dek, ömürlerinin son saniylerine kadar, hayırlı ömürler, mutlu bir yaşam. Salih ve Salih’a evlatlar yanı torunlarımız olur inşaallah” dedi.

Anne muhtereme Suna AKTİ de kısaca: “Eskiden yakınlarımızı tercih ederdik. Hısımlarımız, Zonguldak- Kdz Ereğli’den, Biz de Erzurum’luyuz. Dostluklarımız inşaallah ilel ebed olur. Çok sevinçliyim, biraz da üzüntülüyüm, kız annesi olmak malum kolay değil”dedi. Gelin hanımın Dedesi Hacı Halit ve Baba Annesi muhtereme Perihan AKTİ de duygularını özetle: “Bugün ailece çok seviçliyiz. Sevinçlerimize ortak olan, sizlere çok teşekkür ediyoruz. ALLAH razı olsun” dediler.

Damat beyin biricik Babası İbrahim ve Annesi muhtereme Fikriye Atasoy hanım efendi özetle: “Bizler de her kes gibi çok sevinçliyiz. Gördüğünüz gibi hayallerimizdeki Nişan törenimizi gerçekleştirmiş bulunmaktan, ALLAH’a hamd ve sonsuz şükürler ediyoruz. Anne ve baba için bu günler en sevinçli andır, elhamdülillah gerçekleştirdik. İnşaallah ömürlerinin uzun ve feyizli olmasını, Salih ve Saliha torunları inşaallah görürüz” dediler.

Damat Muzaffer ATASOY da sevinçlerini bizimle şöyle paylaştı:

” Öncelikle bütün Aile yakınlarımıza, sevenlerimize, dost ve arkadaşlarımıza, basınımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. ALLAH herkesden razı olsun ki, buraya kadar teşrif ederek, sonsuz sevinçlerimizi paylaştınız. Büyüklerimize de sonsuz teşekkür ederiz. Müstakbel eşim Cemile hanımefendiyle nişanı detaylı bir şekilde planladık. Bizler Elhamdülillah müslüman bir milletin torunlarıyız. Umarız ki bizlere yakışanı yaptık. Diğer evleneceklere de inşaallah örnek olur. Öncelikle Her şeyin sahibi olan, ALLAH’a karşı ki görevlerimizi yapmalıyız ki diğerleri de örnek alsınlar. Allah nasip ve kısmet ederse düğünümüzü de inşaallah. 15/05/2015 Pazar günü yine İslama uygun olarak herkesin beğeneceği bir düğün yapmayı düşünüyoruz. İnşaallah Rabbim bize nasip eder”.

Şimdiden sizlerden ricam şudur ki, (15/05/2015 Pazar günü bir yere termin vermeyin. Bizi sevenleri mutlaka en mutlu günümüz olacak düğün merasimimizde bekleyeceğiz, bir yere söz vermeyin”dedi. …

-Damat bey biraz da öz geçmişiniz hakkında kısa bir bilgi verirmisiniz.

Teşekkür ederim “Muzaffer ATASOY, 1985 yılında dünyaya gelmişim. Kdz. Ereğli’si, Emir Ali Köyü’ndenim. 2012 yılında Makina Mühendisi olarak Yüksek eğitimimi bitirip beklemeksizin de iş hayatıma atıldım. ALLAH’a hamd olsun ki, iyi bir işim ve şimdide iyi bir eşim oldu. Bundan sonra ki kalan ömrümüzü de, inşaallah hayırlı işler yaparak geçirmeğe çalışırız. Sigara dahil elhamdülillah hiç bir kötü alışkanlığım yok.

Sağlıklı olmak için malumlarınızdır ki, her türlü insan sağlığına zararlı olan her şeyden uzak durmak gerekmektedir. Böyle olunca da inşaallah sağlıklı iş yerinde başarılı bir iş adamı, evinde de mutlu bir eş ancak olunabilir kanaatindeyim” Bugünden itibaren iki babam iki de annem oldu. Her iki eş de anne-babalarını karşılıklı sevmeliler ki yuvada mutluluklar devam etsin.

Günümüzde ki bir çok ayrılıkların sebebi malumlarınızdır ki, karşılklı saygı göstermemektir. Değerli eşim Cemile hanımefendi ilim tahsil etmiş bir Hoca hanım olduğu için gönülleri yapacak olan mimar olur, ben de Makinadan iyi anladığım için, inşaallah hayatımız gözelliklerle dolu dulu geçeceğine inanmaktayım. Eğer inanıyorsanız her yerde güçlü olunur, kanaatındayım. Teşekkür ederim, düğünümüze bekleriz” dedi.

Misafirlere ve özel davetlilere Verilen Maddi ziyafetle muhteşem Nişan merasimi de böylece sona ermiş oldu. Bizler de euturkhaber olarak, mutlu çifti tebrik ediyor, her iki cihan saadeti feyizli bir hayat diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>