ALiF, 1. bölge toplantısını gerçekleştirdi

Linz İslam Federasyonu 2012/13 Çalışma Yılı 1. Bölge Toplantı“sını  yoğun katılımla, Vorchdorf kasabasında gerçekleştirdi.

LINZ-Açılış Kur’an-ı Kerimi ile başlayan topantı, teşkilatlanma başkan yardımcısı Güven Gürsoy‘un yoklamasıyla devam etti. Alif bölgesi teşkilatlarından 392 idarecinin hazır bulunduğu toplantıya, İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları Teşkilatlanma Başkan yardımcısı Mehmet ATEŞ ve Viyana İslam Federasyonu ve Avusturya cenaze sorumlusu Dr. Yılmaz ÖZTÜRK de katıldı.

Toplantının akışı içerisinde Eğitim başkanı Şaban YAŞAR, Sosyal Hizmetler başkanı Metin EROĞLU, Tanıtma başkanı Levent ARIKAN, Teşkilatlanma başkanı Talip AYTAÇ ve Gençlik Teşkilatı başkanı Coşkun KESKİN kendi birimleri ile alakalı blançoları verdikten sonra ileriye yönelik kendi hedeflerini ve teşkilatların hedeflerini açıkladılar. Toplantıya Köln’den katılan ATEŞ,  Alif bölgesini tebrik etti ve başarılarının devamının gelmesini temenni etti.  Dr. ÖZTÜRK de cenaze fonu kayıtları hakkında bilgiler verdi. Son olarak kürsüye Alif Bölge Başkanı mag. Resul KOCA geldi Koca misafirleri, teşkitatların başkanlarını ve yöneticilerini selamladıktan sonra sözlerine şöyle devam etti:

‘Peygamberimiz (s.a.v) nübüvvet görevini aldıktan sonra müşriklerin yapmış olduğu teklife karşı söylemiş olduğu bir söz var idi: ‘‘Güneşi sağ elime, ayı sol elime verseniz ben bu davadan vaz geçmem“ .  işte bizim davamız İslam davasıdır. bu noktada Allah’ın izniyle bizim yapmış olduğumuz bütün çalışmalar A‘dan Z‘ye kadar Kur‘an ve sünnete dayalı çalışmalardır. Elbette Milli Görüş, gayesi Allah rızası olan bir teşkilattır, ne kadar hamd etsek bu teşkilatlara mensup insanlar olarak azdır.Merhum hocamızın buyurduğu gibi,  ”Müslüman olmak güzel ancaak! şuurlu müslüman olmak zorundayız.” Gerçekten altı çizilmesi gereken bir söz. Şu an dünyanın dört bir yanında İslam karşıtı çalışmalar yapılıyor, bu çalışmalar ne zaman sona erecek? Kıyamet ne zaman koparsa o zaman. Hak-Batıl mücadelesi Hz. Adem atamızla başladı ve kıyamete kadar devam edecektir. Bu dünyada Hak’kın da, Batıl’ın da temsilcileri devamlı olacak. Biz, Hak’tan yana olmalıyız. Hakk’ı savunmalı, batıla karşı durmalıyız. Aynen Peygamberimize karşı yapılan çirkin filme konulan tepki gibi.’Bölge toplantısı Kur’an-i Kerim tilaveti  ve ikramlarla son buldu.

Turgut AKIN-euturkhaber

Comments are closed.