width=750

Alman hasta bakıcı 106 hastayı öldürdü, listede Türkler de var!

Katil Alman hastabakıcı Högel’in 106 hastayı öldürdüğü ve kurban sayısının 130’u geçeceği belirlenirken, kurbanlar arasında çok sayıda Türk olduğu ve Türkiye’deki mezarların da açılacağı ifade edildi.

Almanya’nın gelmiş geçmiş en büyük seri katili olarak görülen Niels Högel’in 106 hastayı öldürdüğü belirlenirken, Oldenburg Savcılığı ölenlerin kimliği ve milliyetleriyle ilgili açıklama yapmasa da, ölenlerden en az üçünün Türk olduğu iddia edildi.

MEZARLARI AÇILACAK

Bugün 40 yaşında olan Niels Högel, cinayetleri 2000-2005 arasında Delmenhorst ve Oldenburg kliniklerinde işlerken, bu yıllar arasında Delmenhorst ve Oldenburg kliniklerinde hasta olarak yatan ve ölen Türkler hakkında akıllarda bir çok soru işareti oluştu.

Şimdi iki klinikte 2000-2005 arasında hasta olarak yatıp hayatını kaybeden Türklerin Türkiye’de ve Almanya’da mezarlarının açılması gündemde gelirken, bu konuda savcılık açıklama yapmasa da mezarların açılıp adli tıp incelemelerine başlatılması konusunda gerekli yasal işlemlerin sürdüğü ifade edildi.

Yetkililer soruşturma kapsamında delil bulabilmek amacıyla bölgede 67 mezarlıktan toplam 134 cesedi inceledi. Oldenburg Emniyet Müdürü Johann Kühme ölülerin mezardan çıkarılarak incelenmesinin yetkililer için de zor bir görev olduğunu belirtti ve bu esnada mezarlıklarda yetkililere ve kurban yakınlarına destek olan din görevlilerine özellikle teşekkür etti.

İĞNEYLE ÖLDÜRDÜ

Seri katilin kurban sayısının 130′un üzerinde olduğu belirtilirken, Alman yetkililere göre Niels Högel’in kaç kişiyi öldürdüğü hiç bir zaman tam olarak bilinemeyecek.

Savcılığın yaptığı açıklamaya göre Högel, 68 hastayı Delmenhorst’taki bir klinikte, 38 hastayı da Oldenburg’daki klinikte öldürdüğü belirtildi.

Daha önce 6 kişiyi öldürmekten ömür boyu hapse mahkum edilen cani hasta bakıcının, yoğun bakımda yatan hastalara kalp krizine neden olan ilaçlar enjekte ederek cinayetleri işlediği ortaya çıkmıştı.

Cinayetler serisinin İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana ülkede yaşanan en büyük seri cinayet olduğu kaydedildi.

Kaynak: Sabah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>