Alman öğretmenlerden Cami Ziyareti

Alman öğretmenler Bergkamen Oberaden DİTİB Camii’ni ziyaret etti

Bergkamen Oberaden DİTİB Camii’ni ziyaret eden Alman öğretmenler İslam hakkında geniş bir şekilde bilgilendirildi.

Awo / Huzur Evi Öğetim görevlileri, Multi Kultur Bergkamen- LünenStadt. Kindergarten öğretmenlerinin katıldığı ziyarette öğretmenlere öğle namzını eda eden cemaatı izledikten sonra Müslümanların yaşantıları, İslamiyetin genel tavsiyeleri konusunda açıklamalar yapıldı. Cemiyet başkanı Cengiz Uysal da öğretmenlere hitap ederek

“Değerli Öğretmenler cami mize hoş geldiniz ve bizleri çok memnun ettiniz. Bu güne kadar çok sayıda okullardan öğretmenlerimiz öğrencileriyle birlikte burayı ziyaret ettiler. Hepside memnun ayrıldılar. Umarım ki sizler de memnun ayrılırsınız.

İslam dini barış, kardeşlik dinidir; İnsan haklarını teminat altına alan bir dindir. İslam dini kadın haklarına çok önem vermiştir. Dünyada sadece bir gün Anneler günü kutlanırken, İslam dini 365 günü de anneler için ayrılmıştır.

Bizim inancımıza göre annelerini kıran ve saygısızlık edenler asla cennete giremezler. Din adamlarımız böyle anlatmaktadırlar. Müslümanlar önce abdest ve namaz kısaca islamın 5 şartını yerine getirmek zorundadırlar. Hazreti Adem’den beri ne kadar peygamberi Allah görevlendirdiyse onların hepsi de Kur’an-ı Kerim‘de anlatılmaktadır. İslam‘a göre birisinin inkar edilmesi halinde dini tehlikeye girebilir.

Kur’an-ı Kerimde Kadın hakları ve erkek hakları açık ve nettir. Hazret-i Muhammed’den sonra dört büyük halife görev almışlardır. Halifelerden sonra Müslümanlar dört mezhebe ayrılsalar bile, temelde fazla farklılıklar yoktur. Başörtüsü Allah’ın emridir.

Kur’an-ı Kerimde iki yerde (Nur ve Ahzap Surelerinde) başörtüsü hakkında ayetler mevcuttur… Günümüzdeki bütün savaşlar insanlık dışıdır. Hepsi çıkar ve makam-mevki için yaplmaktadadır. Savaşlarda en fazla yaşlılar, hastalar ve çocuklar yardıma muhtaç insanlar zarar görmektedir.

Allah bunu yasaklamıştır. Hazreti Muhammed zamanındaki savaşlarda esirlere asla zarar gelmezdi ve onlar korunurlardı. Ya şimdi öyle mi?  Sizler lütfen islamı iyice öğrenin ki sizlere sorulduğunda doğru cevaplar verebilesiniz.‘ dedi.

Öğretmenler de” İslam dininin bu kadar muazzam olduğunu bu kadar bilmiyorduk. Göstermiş olduğunuz ilgi ve güzel anlatımınızdan dolayı bizler çok memnun kaldık. İleride öğrencilerimizle geleceğiz” şeklinde konuştular.

İSMAİL ÇAKIR-BERGKAMEN

 

Comments are closed.