Almanya Neuwied’de aile faciası

Neuwied, Murat Çınar’a ağlıyor

 

Aile huzursuzluğunu gidermek amacıyla aracı olan Murat Çınar, ikna etmeye çalıştığı bacanağının kalbine sapladığı bıçak darbesiyle hayatını kaybetti.

 

Almanya‘nın Köln şehri yakınlarındaki Neuwied şehrinde yaşanan aile içi problem can kaybıyla sona erdi. İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları Neuwied Cemiyet başkan yardımcısı olan 39 yaşında iki kız çocuk babası olan Murat Çınar, iyi niyetinin karşılığını canıyla ödedi.

ANNESİ “GİTME EVLADIM” DİYE YALVARDI

Hayatını kaybeden Murat Çınar, edindiğimiz bilgilere göre, bacanağının aile içi sorunlarını gidermek üzere Duisburg şehrine gider. Fakat annesi oğlunun başına bir şey gelir endişesiyle araya girmesine razı olmaz ve ‘Yavrum ne hallleri varsa görsün sen karışma, gitme yavrum’ der.
Murat bacanağı ve baldızı ile konuşup yuvalarını kurtarmak üzere annesini dinlemeden gider. Yanına hem kendi hanımı ve iki yaşlı aileyi de alarak ikna edebilirim düşüncesiyle bacanağının evine varır. Eve daha varmadan yolda Polisi arayarak her halukarda bir olay olur endişesiyle gideceği evin adresini de Alman Polis merkezine bildirir.

Bacanağıyla yaşanan tartışmanın akabininde arkasından aldığı bıçak darbesiyle Murat yere yığılır kalır. Kocasının bıçaklandığını gören Murat’ın hanımı da yaşadığı şokla bayılır. Aynı anda eve giren Polisler elinde bıçakla katil zanlısı Murat’ın bacanağını etkisiz hale getirirler. Zaten polisleri karşısında gören zanlı elini havaya kaldırarak teslim olur. Akabinde aynı dakikalar içinde gelen helikopterle hastahaneye kaldırılan Murat Çınar için her şey artık çok geçtir. Ameliyata daha alınmadan hayatını kaybeder. Oldukca sakin kişiliğiyle Neuwied’de çok sevilen Murat Çınar’ın haberi tüm şehirde aynı anda duyulur.Yapılan otopsi sonucu teslim edilen Murat’ın geçtiğimiz Cuma günü namazı kılındı.

CENAZE NAMAZINI IGMG GENEL BAŞKANI KEMAL ERGÜN KILDIRDI

Murat’ın naaşını Neuwied cemiyet başkanı Mustafa Uzunoğlu ile DİTİB din görevlisi Yusuf Ayan birlikte yıkadılar. Oldukca kalabalık bir cemaatın katılımıyla son görev için haberi duyan Neuwied’li tüm insanlar cenaze namazına koştular. Cenaze namazını IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün kıldırdı. Başta IGMG Köln Bölge başkanı Mehmet Dal olmak üzere binlerce insan namazda saf tuttu. Euturkhaber olarak kardeşimize Allah’tan rahmet diler, biri Almanya’da diğeri Türkiye’de okuyan kızına ve hanımına, gitmesine engel olamıyan annesi ve babasına sabırlar dileriz.
İskender GÜNGÖR/KÖLN-euturkhaber.com

Comments are closed.