Almanya’nın başkenti Berlin’de Nevruz festivali düzenlendi.

MENDERES SINGIN/BERLIN-Her yıl Etnoğrafya Müzesi eşgüdümünde düzenlenen festivale 10 ülke katıldı. Afganistan, Azerbaycan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Pakistan, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan’dan gelen sanatçılar ve temsilciler baharın gelişini şarkılarla oyunlarla kutladı.

Ülkemizin her yıl düzenli olarak katıldığı, halka açık gerçekleştirilen festivalde ülkemizi İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde yaşayan aşıklarımız Sayın Maksut Koca, Sayın Alirıza Ezki ve Sayın Nuricihan Karataş temsil etti.

Bolle Festsäle, Alt-Moabit adresinde gerçekleştirilen festivale Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Ufuk Gezer , Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik ile diğer yetkililer katıldı.

Yunus Emre Enstitüsü de açtığı stant ile Türkçe öğrenimine ilişkin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Festival ülkelere özgü yiyeceklerin davetlilere ikramı ile sona erdi.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>