width=750

Almaya’da Karnaval renkli görüntülere sahne oldu

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-ÖMER SAĞLAM/FRANKFURT-NEU ISENBURG-Karnaval komitesi, 300 ton şekerleme ürünleri, 700 bin çikolata, 300 bin demet çiçeğin dağıtıldığı karnavalı bu yıl, yaklaşık bir milyon yerli ve yabancı turist izlediğini  bildirdi. (Videoyu TIKLA) YouTube Preview ImageAlnanya’da her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “5. Mevsim” olarak adlandırılan karnaval kutlamaları, Almanya’daki karnavalın başkenti olarak kabul edilen Köln başta olmak üzere Frankfurt ve Neu Isenburg şehrinde de Rosenmontag (Güller Pazartesisi) geçitleriyle renkli görüntülere sahne oldu.

Neu Isenburg

Soğuk havaya rağmen renkli kostümleriyle sokağa dökülen halk geçit törenini büyük bir ilgiyle izledi. Geçidi izleyen halk çocuklarıyla birlikte araçlardan kendilerine atılan çikolata, şeker ve oyuncakları toplayabilmek için büyük gayret sarfetti.

(Videoyu TIKLA)YouTube Preview ImageKöln’de yaklaşık 8 kilometrelik, 5 saat süren ve 11 bin kişinin yürüdüğü geçitte, müzik ve dans eşliğinde, özel hazırlanan araçlardan halka yüzlerce ton şekerleme ve çikolata dağıtıldı.

Almanya’da, Ren Nehri’ne komşu şehirlerde kutlanan karnavalın ekonomik cirosu kostümünden partilerine ulaşımından katılım aidatlarına ve milyonlarca litrelik alkol tüketimiyle milyarlarca euro olduğu biliniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>