Alpes bölge gençleri sabah namazında buluştu

EUTUTKHABER/ALPES-Yaklaşık 140 genç, Albertville Milli Görüş Teşkilatlarına bağlı Fatih camisinde sabah namazında buluştu.

Milli Görüş Teşkilatlarına bağlı CIMG Alpes Gençlik Teşkilatı tarafından organize edilen “cemaatle sabah namazı” etkinliğine bölgenini farklı şehirlerinden yaklaşık 140 genç katıldı.

Etkinlik, Bölge Kur’an-ı Kerim okuma birincisi Yusuf UÇAN’ın tilaveti ile başladı.

Sunuculuğunu Albertville şubesi Gt ev sohbetleri sorumlusu Murad ACAR’ın yaptığı program, CIMG Bölge Gençlik teşkilatı Başkanı Mustafa PALA’nın yaptığı selamlama konuşması ile devam etti.

Pala, “Bizler fransada birer sahabe misali olarak hâl ve hareketlerimiz ile etrafımızdaki insanlara örnek teşkil edeceğiz. Sizlerin uzak ve yakın farklı şehirlerden, sıcak yataklarınızı terk ederek cemaatle sabah namazına camiye gelmeniz bizleri ziyadesi ile memnun etti. » Katılımcılara teşekkür ederek bu güzel tabloyu görmekden mutlu olduklarını söyledi.

Gençleri bu güzel programda yanlız bırakmayan Bölge Başkanı Ahmet YAVUZ gördüğü manzaradan gurur duyduğunu belirterek, “Rabb’im bu sabah namazı buluşmalarını daim eylesin. Biz inanıyoruz ki sabah namazları Allah’ın rahmetini ve bereketini yağdırdığı zamanlardır. Sizler Efendimiz (sav) buyurdu 7 sınıf insandan biri olan gençliğini Allah yolunda harcayan zümredensiniz” diye konuştu.

Daha sonra programın misafir hatiplerinden olan IGMG İrşad Başkan yardımcısı Mehmet DAL gençlere « İslami yaşaya bilmemiz için ilk olarak lehimize ve aleyhimize olan davranışları bilmemiz gerek. İkinci olarak ise « İlim » sahibi olmamız gerekiyorki, yaşadığımız ülkede diri kalalım. Dal, « Bir kimse gençliğinde ilim ve edebden nasibi olmamış ise, o kimse ölmüş demektir. Bir kimsenin şerefi İlim ve Takva iledir » diyerek sözlerini tamamladı.

Akabinde Chambery Eğitim müdürü Bilal SOYAK kürsüye gelerek yerel dilde Abdest ve Namazın insan sağlı açısından ne denli önemli olduğunu örnekler eşliğinde sundu. Soyak, «Cenabı mevlaya şükürler olsunki bizleri sabah namazında bir araya getirdi » ifadelerinde bulundu.

Cemiyet imamı Salih TUTAR hocanın yapmış olduğu kapanış duasınından sonra gençler İşrak namazı için secdeye vararak mescidden ayrıldılar. Yapılan kahvaltı ile program son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>