Alpes Bölgesi, Gençlik Teşkilatından İdareciler Yatılı Eğitim Semineri

İslam Toplumu Milli Görüş Alpes Bölgesi Gençlik Teşkilatı yeni çalışma döneminde şube birimleri ile yatılı eğitim seminerinde buluştu. Alpes’deki G.T. idarecilerin davet edildiği İYES gerçekleşti.

Açılış konuşması Bölge Gençlik Teşkilatı Başkanı Mustafa PALA tarafından yapıldı.

Konuşmasında bu çalışmaların yönetici konumundaki kardeşlerimizin daha organizeli bir şekilde çalışmalarını sağlıyacağını ve birimlerin kendi aralarında paylaşacakları fikir değişikliklerin bölgemizin çalısmalarına büyük bir katkı sağlıyacağını ifade etti.

Daha sonra IYES hatiplerinden olan Cabir YILDIZ, Hz. Yusuf peygamberin hayatlarından örnekler vererek, ‘Yaşadığımız yerlerde asimile değil entegre olmamız gerekiyor’dedi.

Bulunduğumuz toplumun içerisinde aktif bir insan olmamız gerektiğini belirtti. ‘Bizler menfaatci değiliz yaptıklarımızı Allah rızası için yapıyoruz’ diyerek sohbetini sonlandırdı.

Akabinde Bölge Eğitim Başkanı Cihat YILMAZ selamlama konuşması için söz aldı, Yılmaz katılımcılara Milli Görüş teşkilatlarının kurulma tarihçesinden bahsetti.

Yılmaz, çalışmalarımızda prensipli olmanın gerektiğini ve bunu da cihat hareketinin gerçek manasının, din, dil ve ırk ayrımcılığı yapmayan, ehli sünnet çizgisi adı altında ve nefsini terbiye hareketi olarak tanıttı.

İYES’in ikinci gününde Genel Merkez Gençlik Teşkilatı Teşkilatlanma başkanı Abdullah SARAL ‘İdeal Gençlik’ adı altında bir sunum sundu.

Saral şubelerin çalışmalarında nelere dikkat etmeleri gerektiği konusuna önem gösterdi.

Birim toplantılarında birimlerin nasıl calışması gerektiği ve nelere dikkat etmeleri konuları işlendi.

Yapılan bu çalışmalar esnasında katılımcılar değişik çalışma yöntemleri ile karşılaştılar ve fikirleni dpaylaşma fırsatını buldu.

IYES sayesinde birbirleriyle sohbet edip kaynaşan birimler, kendi aralarında değişik eğlenceler düzenleyerek ayrıldılar.

 

Comments are closed.