AOK Hessen, bu yılkı ‘Aile Günü’ etkinlerine start verdi.

EUTURKHABER/ÖZEL-AOK-Hessen Ethik Pazarlama Koordinatörü Necati Suözer, ‘„Ama sen çok tatlısın! ” sloganı ile AOK Hessen bu yılkı aile günü etkinlerine start verildiğini açıkladı.

Necati Suözer
necati.suoezer
@he.aok.de

17 Haziran, 23 Eylül arasında Hessen eyaleti dahilinde 6 tane ‘Aile Günü Şenliği’ üyelerimizin hizmetine sunuldu ve de sunulacaktır.

12 Ağustos’ta, bu yılın 2. AOK Aile Günü etkinliği, Vivarium Hayvanat Bahçesinde gerçekleştirilecektir. Aileler için Eğlence, oyunlar ve düşük şekerli aksiyonlarla ailelerimizin karşısında olacağız.

Kurum olarak “Küçük ve Büyük demeden “’, 11:00- 17:00 saatleri arasında sizi AOK şeker rallisinden veya Drums Alive’den yani büyük toplarla yapılabilen hareket etkinliklerinden en iyi şekilde yararlanmaya davet ediyoruz.

Almanlar günde ortalama 90 gram şeker tüketiyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bu miktarın çok fazla olduğunu belirtmektedir. Çocuklar için günlük olarak en fazla 25 gram şeker, yetişkinler için 50 gram önerilir.

Fazla şeker tüketimi birçok metobolizmik reaksiyonları beraberinde getirirken, obezite ve buna bağlı olarak birçok hastalığın ortaya çıkmasına sebep olur. Burada ki en büyük sorun şudur:

Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımladığı miktarları göz önünde bulundurduğumuzda, bir parça kek, küçük bir meyve ve endüstriyel olarak üretilmiş bir meyve yoğurdu ile alınması gereken şeker oranlarını fazlası ile aşmaktayız.

İşte bu yüzden AOK Aile Günü etkinliğimizde şekerden nasıl kaçınılması gerektiğini ve her şeye rağmen az şekerle lezzetli yiyecekler ve tatlılarların yapılıp yenilmesi uygulamalı olarak ziyaretçilere gösterecektir.

Her şeyden önce, ebeveynler sağlıklı ve düşük şekerli bir diyete karşı duyarlı hale getirilmelidir. Tabii ki, şimdiden nelerin sunulacağı hakkında çok fazla şeyler söylemek doğru olmaz, birçok sürprizin var olduğunu belirtmek isterim. Sağlığınızı rahatlatıcı yer ayarlandı bunun yanında AOK maskotu Jolinchen tarafından taze meyve dağıtılacaktır.

12 Ağustos‘taki, bu yılın 2. AOK Aile Günü etkinliği: (11:00- 17:00 saatleri arasında)

Adres: Vivarium Hayvanat Bahçesi, Schnampelweg 5, 64287 Darmstadt ve giriş ücretsizdir

AOK çalışanları olarak: Elbette, sizi ve ailenizi yerinde selamlamak isteriz. Sizi entkinliğimizde görmek bizleri ziyadesi ile memnun edecektir.

Diğer etkinliklerin zamanı ve adres bilgileri:

  • 19 Ağustos, saat 11 ila 18 arası, im wortreich Bad-Hersfeld, Benno-Schilde-Platz 1, 36251 Bad-Herfeld

Giriş ücretsizdir.

  • 26 Ağustos, saat 11 ila 18 arası, im Schloss Freundenberg, Freudenbergstr. 224-226, 65201 Wiesbaden

Giriş ücretsizdir.

  • 09 Eylül, saat 10 ila 18 arası, im Vıseum, Lottestr.8-10, 35578 Wetzlar

Giriş ücretsizdir.

  • 23 Eylül, saat 10 ila 18 arası, Opel-Zoo, Am Opel-Zoo 3, 61476 Kronberg

Giriş ücretine 2 Avroluk indirim yapılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>