AOK Hessen’den ‘Ev Doktoru’ programı

AOK Hesssen, üyelerine sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekledi. AOK Hessen yetkilisi Necati Suözer: ”Ev Doktoru programı (HausartzProgramm) sizi ve aile fertlerinizi uzun ev doktoru kuyruklarında beklemekten kurtarırken, aynı zamanda uzman doktordan randevu alamanızda size yardım eder” diyerek konu ile ilgili geniş açıklamada bulundu.

Yasal sağlık sigortalıların şikayet ettiği ve çok da müzdarip olduğu uzman hekim hizmeti için gerekli olan randevunun alınması veya doktorda fazla beklenilmesi gibi bir çok konudaki sıkıntılarınızı AOK Hessen bu yeni program sayesinde siz değerli sigortalılarımız için çözdüğünü belirtmektedir.

Uzman hekim için randevü almak ev doktoru programı sayesinde biraz daha kolay.

Sağlık sorunu yaşadığınız zaman siz de mi ilk önce ev doktorunuza baş vurursunuz? Ev doktorunun tıbbi tavsiyeleri ve geniş bilgi birikimi birçok hasta için paha biçilmez bir kaynaktır.

AOK Hessen’in Ev Doktoru Programı (HausarztProgramm) sayesinde yüksek kaliteli ve koordinasyonlu tıbbi hizmetlerden yararlanabileceksiniz.

Programımız kapsamında ev doktorunuz sağlık rehberliği fonksiyonunu üstlenir ve hastaları ile sürekli ilişki halinde olacaktır.

Sonuçta ev doktorunuz sağlık ile ilgili konularda en önemli muhatapınız olacaktır.

Uyumlu işbirliği

Ev doktorunuz tedavinize katılan tüm uzman hekim ve sağlık kuruluşları ile bağlantı kurarak tedavi aşamalarını koordine eder.

Ek muayene saatleri

En az haftada 1 kez olmak üzere akşamüstü saat 19’a kadar randevu alınabilir. Çalışan sigortalılara Cumartesi günleri için dahi randevu verilmesi mümkündür.

Daha kısa bekleme süresi

Önceden randevu alınmış olması şartıyla, hastanın 30 dakikadan daha fazla bekletilmemesine özen gösterilir.

Aktif destek

Ev doktorunuz, uzman hekimlerden randevu alınması gerektiğinde size bu konuda da aktif olarak yardımcı olur.

Çocuk ve gençlik sağlığı ve hastalıkları doktorları da AOK’nın Ev Doktoru Programına (Hausarz tProgramm) katılabilirler.

AOK Ev Doktoru Programına (HausarztProgramm) her yaştaki AOK sigortalıları ücretsiz olarak katılabilir.

  • Ev doktorunuzdan program hakkında bilgi isteyebilirsiniz.Kendisinin de programa katılıyor olması şart. Programın akışı ve katılma koşulları konusunda size ayrıntılı bilgi verilecektir.
  • Ev doktorunuzun muayenehanesinde katılım formlarını imzalayınız. Böylece doktorunuz size program boyunca eşlik ederek tedavinizin koordinasyonunu sağlayabilir.

Doktorunuzun Ev Doktoru Programımıza katılıp katılmadığına yetkili AOK merkezinden veya bu internet adresi üzerinden http://www.hausarzt-suche.de/HAVG/ öğrenebilirsiniz

Bu programa katılmak için bir çok nedeniniz var:

Ev doktorunuz tedavinizin akışını koordine eder ve gerektiğinde daha ayrıntılı teşhis için sizi uzman hekimlere sevk eder.

Sağlık durumunuz hakkında genel bir değerlendirme yapar ve uzman hekimlerce yazılan ilaçların birbiriyle uyumlu olup iyi tolere edilmesine ve iyileşme sürecinde size bir faydası olmasına dikkat eder.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>