Arlberg Bölgesi’nin yeni BYK’sı göreve başladı

Yoğun bir katılımla 23 Haziran 2013, Pazar günü Avusturya’nın Bregenz şehrinde gerçekleştirilen toplantı ile IGMG Arlberg Bölgesi yeni Başkanı Abdi Taşdöğen ve Yönetim Kurulu Üyeleri resmen görevlerine başladılar.

Programa IGMG Genel Başkanı Kemal ERGÜN başta olmak üzere, IGMG Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Mehmet ATEŞ, Bölge eski Yönetim Kurulu Üyeleri, Yan Kuruluş Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Başkanları, İmam Hatipler, Şube Gençlik Başkanları, Şube Kadınlar Teşkilatı Başkanları, Şube Kadınlar Gençlik Teşkilatı Başkanları ve eski idareciler katıldılar.

Kur‘an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Arlberg Bölgesi eski Başkanı Kemal KÜÇÜK yaptı. Konuşmasında hizmette bulunan başkan ve idarecilere teşekkür eden Küçük, helallik diledikten sonra on yıllık görev süresi boyunca Bölge Yönetim Kurulu Üyesi ve Şube Başkanı olarak hizmet veren idarecilere plaketlerini takdim etti.

Plaket takdimine müteakiben IGMG Arlberg Bölgesi yeni Başkanı Abdi Taşdöğen konuşmasını gerçekleştirdi ve Bölgenin yeni Yönetim Kurulunu görsel bir sunum ile tanıttı. Taşdöğen bayrağı devr almış olduğu Kemal Küçük beye Bölge adına hediye takdiminde bulunduktan sonra, kendisine teşekkür ederek şunları söyledi: „Kemal Küçük başkanımızdan saat gibi tıkır tıkır çalışan bir teşkilat devr aldık. Kendisine teşekkür ediyorum. Kemal bey inşaAllah yine bizimle birlikte olacaktır. Yeni dönemde Kemal bey Bölge Başkan Danışmanı olarak hizmet verecektir inşaallah.“

Programın son konuşmasını IGMG Genel Başkanı Kemal ERGÜN gerçekleştirdi.Ergün eski Başkan Kemal KÜÇÜK’e şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmalardan ötürü teşekkür ederken, yeni Başkan Abdi TAŞDÖĞEN’e de görevinde başarılar diledi. Konuşmasının devamında eğitim ve teşkilat çalışmalarından bahseden  ERGÜN, yapılacak çalışmaların mutlaka Kur‘an ve Sünnet  referans alarak yapılması gerektiğine dikkat çekti. Arlberg/euturkhaber.com

Comments are closed.