Arslan: “Hizmet almak isteyen herkese açığız” dedi.

Kilim gazetesinin 20 Mart 2018′de düzenlediği “Almanya’nın Ekonomi Gündemi” başlıklı programda konuşan KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan,İslami bankacılık sistemini anlattı.

YASEMİN BAHADIR/STUTTGART- Kilim Gazetesi tarafından organize edilen Almanya’nın Ekonomi Gündemi’ konulu toplantıda önemli isimler biraraya geldi.

Baden- Württemberg’de faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile iş ve siyaset camiasından seçkin davetlilerin katıldığı toplantıda; Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Almanya’nın ve Euro Bölgesi’nin ilk ve tek faizsiz bankası olan KT Bank AG’nin Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan ve Stuttgart Ticaret Ataşesi Mehmet Ali Çolakoğlu birer konuşma yaptılar.

KT Bank AG’nin Genel Müdürü Arslan önemli mesajlar verdi. KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan, Stuttgart’ta düzenlenen proğramda misafirlere islami bankacılık sistemini ve KT Bank AG’nin bankacılık hizmet modelini anlattı.

Almanya’nın ve Euro Bölgesi’nin ilk ve tek faizsiz bankası olduğunu dile getiren Arslan, yaptığı konuşmada „Etik bankacılık prensiplerine önem veren tüm müşterilerin tercih ettiği bir banka olmak niyetindeyiz“ dedi.

Almanya ve Avrupadaki müşterilerine Frankfurt’taki servis merkezi üzerinden online hizmet verdiklerini, aynı zamanda Frankfurt, Berlin, Mannheim ve Köln’de de şubeleri üzerinden hizmet sağladıklarını dile getiren KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan, Türkiye’nin öncü ve yenilikçi katılım bankası Kuveyt Türk’ün iştiraki olan KT Bank AG’nin Almanya’da hizmet veren dört şubesiyle istikrarlı büyümesini sürdürdüğüne dikkati çekti.

Ahmet Kudsi Arslan, Almanya’da yaşayan 5 milyonun üzerinde müslüman nüfus ile islami bankacılık potansiyelinin çok büyük olduğunun altını çizerek, „Almanya’daki diğer bankaların sağladığı bankacılık hizmetlerini sağlıyoruz.

KT Bank AG olarak bireysel ve kurumsal müşterilerimize; ücretsiz cari hesaplar, kâr paylaşımı esasına dayalı katılma hesapları, gayrimenkul finansmanı, taksitli finansman, yatırım finansmanı gibi ürünlerle etik bankacılık esaslarına uygun sertifikalı islami bankacılık ürün ve hizmetleri sunuyoruz. Biz hizmet almak isteyen herkese açığız. Türk bankalarına küskün ve mesafeli olan insanları kazanmak istiyoruz“ dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>