Atatürk Kupası’19 Salon Futbol Turnuvası ön hazırlıkları tamam

—-FOTOYU TIKLA İZLE
EUTURKHABER/FRANKFURT-Frankfurt Başkonsolosluğunun öncülüğünde 13 Ocak 2019 tarihinde düzenlenecek Atatürk Kupası Salon Futbol Turnuvası öncesinde turnuvaya katılan takımların kulüp başkanları ve yöneticileri Başkonsolosluk Türk Kültür Merkezi’nde 6 Ocak 2019 Pazar günü saat 14.00’de istişare toplantısı yaptı.

Açılışını Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı’nın yaptığı toplantıda, Hessen bölgesi genelinde gençlerin büyük ilgisini çeken futbol sporuna kazandırılması ve futbol derneklerinin problemleri ele alındı.

Hessen Eyaletinde faaliyet gösteren 60 spor kulübünden toplantıya katılan 12 futbol kulübü yöneticileri Atatürk Kupası Salon Turnuvasında karşılaşacak takımlar Başkonsolos Burak Karartı nezaretinde kura ile tesbit edildi.

Buna göre karşılaşmada yer alacak A ve B Gurubu takımlar şunlar;

A Gurubu: 1-Türkgücü Rüsselsheim, 2-RSV Hilalspor Hanau, 3-SV Mozaik Ffm, 4-Türkgücü Darmstadt, 5-FC Eschborn, 6-FC Saz Rock Frankfurt.

B Gurubu: 1-Türkgücü Friedberg, 2-FC İnt Neustadt, 3-TSKV Türkgücü Ffm, 4-Osmanlıspor Limburg, 5-Weilburgspor Gençler Birliği, 6-Türkiyemspor Giessen.

Almanya’daki futbol kulüplerimiz ve bu kulüplerimizde faaliyet gösteren gençlerimiz arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla, 1977-2008 yılları arasında her yıl düzenlenmiş olan Atatürk Kupası organizasyonu, Berlin Büyükelçiliğimizin himayesinde 2018 yılında yeniden canlandırılmıştı.

Frankfurt Başkonsolosluğu da görev bölgesini kapsayan Hessen eyaletinde gerçekleşecek olan bu yılki turnuva 13 Ocak 2019 Pazar günü, Paul-Hindemith-Schule kapalı spor salonu, Schwalbacher Str.71-77, 60326 Frankfurt am Main adresinde saat 10.00’dan itibaren başlayacak.

İlgi duyan tüm vatandaşları Atatürk Kupası’19 Salon Futbol Turnuvasına bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>