Atatürk Kupası’na Türkgücü Rüsselsheim damgasını vurdu

EUTURKHABER/FRANKFURT-Frankfurt Başkonsolosluğu görev bölgesi olan Hessen Eyaleti genelinde düzenlenen Atatürk Kupası Salon Futbol Turnuvası müsabakalarının 13 Ocak 2019 Pazar günü, Paul-Hindemith-Schule kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz hafta 12 futbol kulübü yöneticilerinin katıldığı istişare toplantısında Atatürk Kupası Salon Turnuvasında karşılaşacak takımlar Başkonsolos Burak Karartı nezaretinde kura ile tesbit edilmişti. Buna göre karşılaşmada yer alan A ve B Gurubu takımları;

A Gurubu: 1-Türkgücü Rüsselsheim, 2-RSV Hilalspor Hanau, 3-SV Mozaik Ffm, 4-Türkgücü Darmstadt, 5-FC Eschborn, 6-FC Saz Rock Frankfurt.

B Gurubu: 1-Türkgücü Friedberg, 2-FC İnt Neustadt, 3-TSKV Türkgücü Ffm, 4-Osmanlıspor Limburg, 5-Weilburgspor 1985, 6-Türkiyemspor Giessen.

Saat 10.00′da başlayan karşılaşmada ön elemelerin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Karartı; ‘‘Bugün burada birmücadele vereceksiniz, umarım dostça ve centilmence bir karşılaşma olur. Hep birlikte sporun yanı sıra en önemlisi, toplusal bir faaliyet icra ediyoruz. ,

Her takımın hedefi doğal olarak birinciliktir. Hepiniz en iyi sonucu almak için buradasınız. Kazanırken de kaybederekn de centilmenliği bir an bile unutmamanız büyük önem taşıyor. Geçtiğimiz yıl 8 takım ile bu turnuvayı düzenlemiştik. Bu sene yaş sınırının kaldırılmasının etkisiyle de takım sayımız 12’ye yükseldi.

Atatürk Kupası Salon Futbol Turnuvası müsabakalarına katılan bütün takımlarımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum. Son olarak bu turnuvanın gerçekleşmesinde maddi katkıda bulunan İnter Marketler zinciri sahibi Ali Tosun beye de ayrıca teşekkür ediyorum’ dedi.

Daha sonra büyük çekişmelere sonucu birincilik kupasını Türk Gücü Frankfurt takımından 2-1 skorla Türkgücü Rüsselsheim aldı. Goller, Türk Gücü Frankfurt adına Ertap Turgut’tan gelirken, Türk Gücü Rüsselsheim‘in 2 golü de Emin Yalın’dan geldi.

Turnuvanın 2.si Türk Gücü Frankfurt olurken, 3. Türkgücü Darmstadt, 4. ise Friedberg Türk Gücü oldu.

İlk 3’e giren takımlara birer kupa ve para ödülü ve katılım sertifikası takdim edildi. Birinci olan Türkgücü Rüsselsheim’e Başkonsolos Burak Karartı, 500 Avroluk ödül ve katılım sertifikasını takdim etti.

İkinci olan Türk Gücü Frankfurt’a 300 Avro ve katılım sertifikasını turnuvanın sponsoru işadamlarımızdan İnter Marketler Zinciri sahibi Ali Tosun takdim etti.

Üçüncü olan Türkgücü Darmstadt’a da 150 Avro para ödülü ve katılım sertifikasını Avrupa Parlamentosu eski Milletvekili Ozan Ceyhun takdim etti.

Ceyhun, ‘Sizleri kutluyorum, çok çetin bir yarışma oldu. Türkgücü ismiyle bu başarıyı Almanya’da göstermesi hele bu zamanlarda bizim için çok değerli, tebrik ederim’ dedi.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ayrıca, turnuvaya maddi katkılarından dolayı İnter Marketler zinciri sahibi Ali Tosun’a bir teşekkür belgesi takdim etti.

Turnuvaya çok sayıda siyaset, STK, işadamları ve takımların taraftarları katıldı.

Frankfurt Başkonsolosluğu himayesinde düzenlenen Atatürk salon Futbol turnuvasını STK temsilcileri, Hessen Eyalet Milletvekili İsmail Tipi, Avrupa parlementosu eski milletvekili Ozan Ceyhun ve
İş adamlarımızdan Mehmet Kocagöl, Salih Taşdirek, Hakan İnoglu, Hüseyin Adalı ve Deniz Kurt da turnuvayı heyecanla izleyenler arasındaydı.

Almanya’daki futbol kulüplerimiz ve bu kulüplerimizde faaliyet gösteren gençlerimiz arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla, 1977-2008 yılları arasında her yıl düzenlenmiş olan Atatürk Kupası organizasyonu, Berlin Büyükelçiliğimizin himayesinde 2018 yılında yeniden canlandırılmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>