width=750

Audi 330 bin aracı geri çağırdı

MEHMET KARACA-MÜNIH-Alman otomobil üreticisi Audi 2011 – 2015 arasında imal edilen A4, A5 ve Q5 modellerindeki ek ısıtıcılardan kaynaklanan ve yangın çıkma ihtimali olduğundan 330 bin aracı geri çağırdı.

Alman otomobil devlerinden Audi firması 330 bin aracı geri çağırdı. 2011 – 1015 arasında imal edilen, A4, A5 ve Q5 modellerinden aklaşık 330 bin otomobilde sorun olabileceğini belirten firma araç sahiplerini tamir için yetkili servislere çağırdı.

Otomobillerin ek ısıtıcılarında bir bilgisayar programı hatasından dolayı yangın çıkma ihtimali olduğu belirtilirken, hatanın servislerde ücretsiz olarak tamir edileceği bildirildi.

Firmadan yapılan açıklamada, her ihtimale karşı ek ısıtıcının kapatılması istenirken, yetkili servislerde söz konusu tamirin kısa süre içerisinde tamamlanacağı ifade edildi.

Firma yetkilileri, bugüne kadar sorun nedeniyle sadece maddi hasarların görüldüğünü ve kimsenin yaralanmadığını açıkladılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>