Augsburg’ta Hayat Kurtarıcıya Madalyası verildi

Augsburg’ta köprüden atlayarak intihar etmek üzere olan bir adamı son anda tutarak kurtaran Ahmet Ergenler’e Bavyera Başbakanı Horst Seehofer kahraman kurtarıcılara verilen “Christopher” madalyası verdi.

Münih kenti yakınlarındaki Gersthofen’da oturan iş adamı Ahmet Ergenler, kentte günün kahramanı oldu. Geçtiğimiz yıl bir kişiyi intihardan kurtaran Ahmet Ergenler’e Bavyera Başbakanı Horst Seehofer kahraman kurtarıcılara verilen “Christopher” madalyası verdi. Gersthofen’da bir araç bakım servisi bulunan Ahmet Ergenler madalyasının ve kahramanlık belgesini eski sarayda düzenelenen törenle başbakanın elinden aldı.

Ergenler geçtimiz yıl olan kurtarma olayını unuttuğu bir anda başbakanlıktan aldığı davete sevindiğini söylerken “19 Nisan 2012’de arkadaşım Michael Scholz ile gezerken Augsburg’da Diesel köprüsü üzerinde bir adamın şüpheli bir şekilde aşağıya doğru baktığını gördüm. Hemen aracı park ederek arkadaşımla adamın yanına gittik. Tam bu esnada atlayacakken onu son anda tuttum. Sonra arkadaşım polis çağırarak adamın kliniğe götürülmesini sağladı” dedi. Augsburg/eututkhaber.com


Comments are closed.