width=750

Avrupa Galatasaray dernekleri federasyonunda yeni yönetim belli oldu

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-Avrupa’da çok uzun yıllardır, GALATASARAY sevdasıyla görev alarak hizmet eden Galatasaray derneklerinden oluşan GS AVRUPA FEDERASYON GENEL KURULU, 23.09.17 günü GS Plettenberg derneğinde yapıldı.

Genel Kurulda eski yönetim aklanıp yeni yönetim seçilirken seçim sonucunda yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu: Başkan: GS Kongre üyesi Yakup Peker (Köln Derneği)

Asbaşkanlar: Sezai Parlak (Ukrayna Derneği) ve Yaşar Coşkun (Plettenberg Derneği), Genel Sekreter: Ali Rıza Koska (Romanya Derneği ) Sayman: Serdar Oğuz (Düsseldorf Derneği) Yönetim Kurulu cyeleri: Ali Tercan(Schwäbisch Hall Derneği) ve Can Sarıer(Augsburg Derneği)… Denetleme Kurulu: Ümit Gülmezler, Mustafa Gürsoy Disiplin Kurulu: Coşar Coşkun, Eray Yılmaz.

GS Avrupa Federasyon Başkanlığına Seçilen GS Kongre üyesi Yakup Peker yaptığı konuşmada, “Amacımız Avrupadaki Galatasaray Sevgisini potansiyel güç olarak Galatasarayımıza kazandırmaktır. Bugüne kadar olduğu gibi başta Tekerlekli Basketbol takımımız olmak üzere, profesyonel takımlarımıza ve alt yapı takımlarımıza Avrupada verdiğimiz desteğimiz devam edecektir.

Yüreği Sarı Kırmızı Sevdayla atan ve Galatasaray terbiyesine değer veren tüm Galatasaraylılara ve derneklerimize kapımız açıktır. Yaşasın Galatasarayımızı karşılıksız ve menfaatsiz sevenler” dedi.

Federasyona üye olan tüm dernek üyeleri Ekim ayında oynanacak GS-FB derbisine hep birlikte gitme kararı aldılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>