Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu İftarda buluşturdu

Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Salih Altınışık: ‘Trabzon Fatih Sultan Mehmed’in fethettiği, Yavuz Sultan Selimin valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleymanın doğduğu şehirdir Trabzon’.

İSKENDER GNGÖR/KÖLN-Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu Kölnde iftar proğramı düzenledi. Proğrama TC. Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, Trabzonspor başkan yardımcısı Müminhan Bilgin, önümüzdeki dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak parlementoda olması beklenen Zafer Sırakaya, tüm büyük STK temsilcileri, siyaset spor basın temsilcileri iftar davetine eşlik ettiler.(Videoyu TIKLA)YouTube Preview Image 

Kur’an tilavetiyle başlayan programda konuşan ATDF başkanı Salih Altınışık veciz ifadelerle Trabzonun tarihcesi kültürü hakkında bilgiler vererek kısaca şunları söyledi.

‘Tüm ön yargılara aldırış etmemektir Trabzonlu olmak. Sözün özü zor ama güzelidir Trabzonlu olmak. 4000 yıllık tarihi geçmişiyle Roma ve Bizans dönemini yaşıyan Fatih Sultan Mehmedin fethettiği , Yavuz Sultan Selimin valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleymanın doğduğu, Cumhuriyetin kurucusu Atatürkün 3 kez ziyaret ettiği şehirdir.

Trabzon ihracatta ülke ekonomisine 1milyar 200milyon dolar katkıda bulunmuştur. Trabzon insan kaynakları açısındanda şehir dışındada zengin potansiyele sahiptir.’ Salih Altınışık yurt dışındaki hemşehrilerini Trabzona yatırım yapmaya davet ettiği konuşmasının ilerleyen bölümünde Trabzon sporun yardım kampanyasında destek olunmasını rica etti.

1967 EURO BAĞIŞLA KAMPANYA BAŞLATILDI

Salih Altınışık Trabzonsporun kuruluş yılı olan rakamla, 1967 Euroluk bağışla kampanyayı başlattıklarını ifade etti. Altınışık Avrupadaki Sivil Toplum kuruluşlarına sahip çıkılması çağrısında bulunarak. 24 haziran Cumhurbaşkanlığı ve parlemento seçiminde vatandaşlara hep birlikte katılım çağrısında bulundu.

MÜMİNHAN BİLGİN

Trabzonspor başkan yardımcısı Müminhan Bilgin Trabzonsporun mali yapısı ve son gelişmeler hakkında bilgi verdiği konuşmasını şu sözlerle sürdürdü. ‘Avrupada çok büyük bir gücümüz var.

Bu gücü harekete geçirebilmek için sizlerin çok büyük desteğinize ihtiyacımız var. Ne yapmak istiyoruz Trabzonun mali tablosunu uzun vadeli düzeltmek için gayret ederken, kendi öz değerlerine uygun şekilde yeniden yapılanmasını hayata geçirmesini umuyoruz.

Hocamız Ünal Karamanla anlaştık. Trabzonspor her zaman yarışın içinde olucaktır.2000 yılında başkanlar Özkan Sümer, Ahmet Ağaoğlu ile elimizde torba para topladık. Bu günde her şeyimizi vererek Trabzonsporu bu tablodan çıkaracağız.

Bilgin konuşmasının sonunda tutulan oruçların kabul edilmesini dileyerek ‘Bayram sabahına günahlardan arınmış olarak çıkmanızı temenni ediyorum ‘dedi. Gecede Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes kusa selamlama konuşması yaptı.

ZAFER SIRAKAYA’YA YOĞUN İLGİ

İftar davetinin onur konuklarından 24. Dönem AK Parti İstanbul 3. Bölge 9. sıra milletvekili adayı olan Zafer Sırakaya’ya davete katılanlar hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Sırakaya vatandaşların mutlaka sandığa gitmesini çok önemli bir seçim sürecinden geçildiğini vatandaşların demokratik haklarını kullanmaları çağrısında bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>