Avrupa’daki Müminler Kadir Gecesi’nde camilere koştu

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-IGMG Köln bölgesine bağlı Nippes Fatih camisinde Kadir gecesinde cemaata seslenen ıgmg genel merkez irşad başkanı Celil Yalınkılıç infak fitre ve zekatlarda ana vatanımız Türkiye’deki yakınlarımız kadar dünyadaki mazlumlarında düşünülmesi üzerinde durdu.

Kadir gecesi akşamı teravih ve sonrasında itikaf proğramında konuşan Celil Yalınkılıç cemaate şöyle seslendi. “Kadir gecesi sabah namazına kadar melekler yeryüzüne inerler kanatlarını açarlar kul ne istiyorsa yazar not eder arşı alaya iletirler.

Allah meleklerine sorar kullarım ne istiyor.? Melekler cennetini diye cevap verince. Allah onlar cenneti görmedi oradan gelenden duymadı nereden bilirler diye sorunca. Melekler cenneti Kur’andan duydular. Tüm dua ve niyazları arşı alada Allaha iletirler”. Diyerek sabah namazına kadar yapılacak ibadetin önemi üzerinde durdu.

İTİKAF İBADETİ YAPILDI

Tesbih namazınında kılındığı Kadir gecesinde Nevzat Baş hoca okunan tüm hatimlerin duasını yaptı. Sahur yemeğini camide yiyen cemaat sabah namazını kılarak evlerine dağıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>