Avrupa’lı Kayserililer Köln’de örgütlendi

Avrupa’da yaşayan Kayserilileri ve derneklerini bir çatı altında bir araya getirmeyi amaçlayan Avrupalı Kayserililer Birliği (AKB) teşkilatlanmasını tamamladı, yönetimini oluşturdu. Nisan ayı içinde son toplantısını gerçekleştiren AKB, yeni Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’nı şekillendirdi.

Şimdiye kadar komisyon kurulu üyeleri olarak çalışmalarını yürüten AKB resmi yönetimini belirledi. Geniş kapsamlı çalışmalar sonucunda Kayserililerin birliğin sağlayacak bir yönetim kurulu şekillendirildi. Söz konusu yeni yönetimin üç yıl çalıştıktan sonra genel kurula gitmesi de karara bağlandı.

Erdoğan Esen’in Genel Başkanı olduğu AKB 3 Mayıs’ta, Köln’deki Senats Hotel’de resmi açılışını gerçekleştirerek görücüye çıkacak, çalışmalarını kamuoyu ile paylaşacak. 3 Mayıs’taki açılışa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan ve Melikgazi belediye başkanları, Kayseri Milletvekilleri, Kayseri Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları davet edildi.

Genel Başkanlığına Erdoğan Esen’in seçildiği AKB’nin genel başkan yardımcılıklarına Ahmet Gözel, Mustafa Duman, İsmail Karakuzay, Köksal Ozan, Mustafa Burç, Hasan Özdemir, Mustafa Karaduman, Mehmet Nalbant, Yavuz Aktaş, Mevlüt Gürcü, genel sekreterliğine Berna Korkmaz, genel muhasipliğe ise Yaşar Arguhan seçildi.

İSKENDER GÜNGÖR – KÖLN

Comments are closed.