Avrupalı Türkler Devletine ve ‘Reis’ine sahip çıktı

Frankfurt’ta Geceyarısı “Milli İradeye Sahip Çık” Mitingi

“Pensilvanya’ya sesleniyorum. Bu devlete, bu millete yaptığın ihanet yeter. Eğer sıkıysa memleketine gel. Oradan bu ülkeyi karıştırmaya gücün yetmeyecek.” diyen Türkiye’nin ‘Reis’i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek için sabahlara kadar Türkiye’de ve tüm dünyada halk sokaklardaydı.

Silahlı Terör örgütü Fetö taraftarlarının darbe girişimine karşı ‘Reis’ine sahip çıkan bilerce Avrupalı Türkler de yurtdışında Başkonsolosluk önlerinde toplanarak sabaha kadar protesto mitingi yaptılar. Darbe girişiminin duyulmasının ardından tüm dünyada darbe karşıtı gösteriler, yürüyüşler ve protesto mitingleri sabahlara kadar devam etti. Silahlı Fetö Terör örgütü yanlılarının darbe girişiminin duyulmasının ardından Frankfurt ve çevresinden gelen vatandaşlar Frankfurt Başkonsolosluğuna akın ederek protesto mitingi yaptı.   (Videoyu TIKLAYIN)

YouTube Preview Image

Yaklaşık Bin kişinin katıldığı mitingde, DİTİB Hessen Eyalet Koordinatörü Selçuk Doğruer, DITIB Hessen Eyalet Birliği Başkanı Salih Özkan. Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD), İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG),  IRH Genel Başkanı Ramazan Kuruyüz, Çevre cemiyetlerden, çok sayıda genç-yaşlı-hanım ve vatandaş topluluğu yer aldı. Arap cemiyetlerinden de Türk kardeşlerine destek vermek amacıyla katılım oldu.

IRH Genel Başkanı Ramazan Kuruyüz, 1980 ihtilalinde sırf namaz kıldığı gerekçesiyle ordudan ihrac edilen ilk ordu mesubu olduğunu ifade ettiği konuşmasında ”Şayet görevde olmuş olsaydım şu anda Tuğgeneral mertebesinde olacaktım. Darbeyi yaşayan birisi olarak söylüyorum. Darbeyi yapanların hiç şansları yoktur ve asla hedeflerine ulaşamayacaklardır.” dedi. ”Bizler milli iradenin temsilcileri ve millet olarak darbecilere karşı çıkıyoruz. Hep beraber hangi renkten, hangi siyasi görüşten olursak olalım hep birlikte darbecilere boyun eğmeyeceğimizi ilan ediyoruz. Fetö terör örgütü de PKK gibi terör örgütüdür. Bugünkü darbe girişimi bunu isbatlamıştır. Ama nasıl ki PKK terörö örgütü Türkiye’de başarıya ulaşamadıysa ve ulaşamacaksa, Fetö terör örgütü de asla başarıya ulaşamayacak ve bu ülkeyi bölemeyecektir.” tekbirler, zikirler ve salavatlarla devam eden mitingde kızlarınız da çok heyecanlı ve hep ön plandaydı.

DİTİB Hessen Eyalet Koordinatörü Selçuk Doğruer mitingde yaptığı konuşmada şunları söyledi: ”Değerli kardeşlerim, savaşa inat barış için mücadele edeceğiz. Nefrete inat hoşgörü için mihmandarlık yapacağız. Asla tahrik ve provakasyonlara gelmeyeceğiz. Biz böyle bir medeniyetinin evlatlarıyız. Bu ülkede de her türlü nefret ve kin tohumlarına inat, barış, hoşgörü ve medeniyetimizin bie öğrettiği bu kültürü yaymaya çalışacağız. Bu anlamda burada bulunuyoruz. Bundan sonra da temsil ettiğimiz dinimizin ilkelerini yaşamayı Cenab- Allah bizlere nasip etsin inşaAllah”

DITIB Hessen Eyalet Birliği Başkanı Salih Özkan da mitinge katılan vatandaşlara seslenerek ”Milletimiz yıllarca ihtilallerden çok büyük zarar görmüştür. Milletimizin iradesini askıya almak isteyen bu paralel darbe girişimini şiddetle kınıyorum” dedi.

Frankfurt Başkonsolosluğu önündeki “Milli İradeye Sahip Çık” mitingindeki konuşmalarda, bir virüs gibi, devletin sinesine girenler, münafıkça müslümanları bölenlerin ebedi hüsrana uğratıldığı ifade edildi.

Bir hanım konuşmacı: ”Artık 5. kuşak çocuklar yetiştiriyoruz, bu yetişen gençliğimizi bilinçli olarak yetiştirin. Şu anda dünya ülkeleri Tayyip Erdoğan’ı itibarsızlaştırarak, ülkeyi istikrarsızlaştırmaya çalışıyor. Hainler bugün Türkiyemizi Kurtlar sofrasında pazarlamaya çalışıyorlar. Türkiyemizi onlara yedirmeyeceğiz. Paralel çeteler dış mihraklar tarafından destekleniyor. Allah’ın izniyle başaramayacaklar. Vatanımıza sonuna kadar sahip çıkacağız.

Mitingde gelişmelerle ilgili bilgiler de an be an paylaşıldı. Başbakanın talimatı okundu;”Darbeye son verdirilene kadar vur emri kararı verildi” ”Tüm kritik bölgeler üzerinde uçan uçak ve helikopterler füzeyle indirilecekler” ”Darbecilerin elindeki helikopter düşürüldü” anonslarının açıklanmasıyla ”Dik dur eğilme, bu millet seninle” ”Hepimiz Tayyibin askerleriyiz” ”Ya Allah ya Bismillah AllahuEkber” sloganlarıyla çınladı.

Frankfurt’ta Arap kökenli cami derneklerinden Türk kardeşlerini desteklemek üzere gelen cemaatın İmam Hatibi, Türk halkını ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen dua yaptı”

Ülkemizin istikrarına ve huzuruna kasteden Fetocu şer odaklarını lanetliyoruz ve onları asla affetmeyeceğiz.

Mitingte, darbe terörüne karşı konuşmalar yapıldı, ‘La ilahe İllallah Muhammedün Rasülullah” ”Recep Tayyip Erdoğan” ”Dik dur eğilme bu millet seninle” ”Darbeye karşı omuz omuza” ”Şehitler ölmez vatan bölünmez” ”Türk-Kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir” sloganları ve tekbirler getirildi.   .

16 Temmuz’16 Cumartesi sabah saat 04:00′e kadar süren “Milli iradeye sahip çık” mitingi okunan İstiklal Marşı ve Fatiha süresinin ardından, DİTİB Hessen Eyalet Koordinatörü Selçuk Doğruer’in yaptığı dua ile miting olaysız sona erdi.

“Millete yaptığın ihanet yeter, sıkıysa memleketine dön”

Erdoğan, “Pensilvanya’ya sesleniyorum. Bu devlete, bu millete yaptığın ihanet yeter. Eğer sıkıysa memleketine gel. Oradan bu ülkeyi karıştırmaya gücün yetmeyecek.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanında vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Paralel Devlet Yapılanması’nın 17-25 Aralık’tan sonra bunların ne olduğu dün akşamki eylemleriyle tam manasıyla ortaya çıkmıştır. Görüldüğü gibi, terör eyleminin tam manasıyla örneklerini dün akşam verdiler. Bu milletin, fakir fukaranın imkanlarıyla, paralarıyla alınan silahları bu millete yöneltecek kadar alçaktır bunlar.” dedi.
“Yapamayacağımız hiçbir şey yoktur”
Her zaman dik duracaklarını belirten Erdoğan, “Yeter ki biz şuna inanalım, bu beden bu tende oldukça, biz kefenimizi giyerek bunların karşısına dikildikçe yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Ama dik duracağız, sağlam duracağız.” diye konuştu.
“Bu millete yaptığın ihanet yeter”
Erdoğan, “Pensilvanya’ya da sesleniyorum. Bu devlete, bu millete yaptığın ihanet yeter. Eğer sıkıysa memleketine gel. Oradan bu ülkeyi karıştırmaya gücün yetmeyecek.” dedi.
“Buradan durum normalleşene kadar ayrılmak yok”
Türk Hava Yollarının seferlerini başlattığını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti:
“Ankara’da bir ufak sıkıntı var. Ankara’da da o açılacak. Buradan durum normalleşene kadar ayrılmak yok. Ben de ayrılmayacağım.”
Başbakan Binali Yıldırım, “Genelkurmay Başkanlığına vekaleten 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar atandı” dedi.

“Muhalefete teşekkür ediyorum”
Başbakan Yıldırım, “Muhalefet liderlerine teşekkür ediyorum, demokrasiye sahip çıkmışlardır, darbe girişimine karşı net bir tavır göstererek, hükümetimizin yanında yer almıştır. İkincisi, vatandaşlarımız sokağı darbecilere bırakmamıştır, vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum ancak vatandaşlarımız asla ayrılmasınlar, evinden kalkan hemen meydana insin, meydanı boş bırakmayalım.” dedi.

Hainler adalet karşısında hesap verecek

Danıştay Başkanlığınca, “Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan bu hainlerin en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir.” denildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>