width=750

Avrupa’nın ilk hac kafilesi Köln-Bonn’dan

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) organizasyonu ve Türk Hava Yolları (THY) uçağı ile İstanbul aktarmalı olarak kutsal topraklara giden hacı adaylarını binlerce yakını  gül ve dualarla uğurlandı.

IGMG Genel merkez Hac Umre Birim Başkanı Tahir Köksoy gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl 48. hac organizasyonlarının ilk hac kafilesini Köln-Bonn havalimanından uğurladıklarını, diğer şehirlerle birlikte ilk gün bin 400 civarında hacı adayının kutsal topraklara hareket edeceğini ifade etti.

Köksoy, gerek Avrupa’nın çeşitli ülkeleri gerekse Türkiye’den olmak üzere toplam 48 kafilenin, 26 Ağustos tarihine kadar kursal topraklara ulaşmasını amaçladıklarını kaydetti.

Köksoy, “Peygamber efendimizin de belirttiği üzere hac ibadeti zor ve meşakkatli bir ibadettir. Dolayısıyla hacılarımızın bu zor ibadeti en iyi şekilde yerine getirmeleri için tecrübeli kadrolarımız, hizmet görevlilerimiz, sağlık ekiplerimiz, irşad görevlilerimiz, kafile ve grup başkanlarımızla hacılarımızın ibadetlerinin kolay olması için tüm altyapı çalışmalarını hazırladık. Hac ibadetini tamamlayan hacılarımızın dönüşleri ise Cidde’den 5-6 Eylül tarihinden itibaren gerçekleşmeye başlayacak.” dedi.
IGMG KÖLN KAFİLESİ ÖNCE MEDİNEYİ ZİYARET EDİCEK

Öte yandan ilk hac kafilesi olan IGMG Köln Hacıları Bölge Başkanı Selahattin Demirci’nin duası ile onları uğurlamaya gelen yakınlarına duygu dolu anlar yaşattı. Köln kafile başkanı Mehmet Dal da hava limanında son uyarı ve hatırlatmaların konu edindiği kısa bir bilgilendirme bile hacı adaylarına seslendi.

Eşref Yücetaş, Ali Gülmez, ve bir erkek bir bayan görevlinin daha görev aldığı Köln kafilesinde hizmet görevlilerin dışında 5 uzman heyet hacı adaylarına son gününe kadar hac vazifesini yaptıracaklar. Köln kafilesi 15 Ağusdosda Medineden Mekkeye hareket edicekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>