Avusturya İslam Federasyonu`ndan Kadınlar Teşkilatı idarecilerine Seminer

 

Avusturya İslam Federasyonu ( AIF) Milli Görüş Seminerine Bölge ve Şube Yürütme kurulu Başkanları Katılımıyla Avusturya’nın Tirol eyaletinin Schwaz Kasabasında gercekleşti.

Seminere Avusturya İslam Federasyonun da görev yapan Bölge Kadınlar teşkilatı, Kadınlar Gençlik Teşkilatı ve Şube yürütme kurulu üyelerinin yanısıra cemaatın da katılmasıyla gerçekleşti.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda AİF Kadınlar Teşkilatı Bölge Başkanı Adile Çetin selamlama konuşması ile birlikte yeni yapılanan kadrosunu tanıttı. Ardından Kadınlar Gençlik teşkilatı başkanı Sümeyra Karaardıç selamlama konuşması yaptıktan sonra seminer içeriğine Merhum N. Erbakan Hoca`ın şu sözü ile devam etti. “ Hakksız bir davada zirve olmaktansa, Haklı bir davada zerre olmayı tercih ederim .” Peki bizler gercekten haklı ve haksız davayı ayırt edebiliyor, acaba haklı olan davada zerre olabiliyor muyuz ? En önemlisi nasıl zerre olunur biliyor muyuz? Bu ve benzeri soruların cevabını seminercilerden dinleyeceğiz.” Dedi. Sümeyra Karaardıç ‘ın açılış konuşmasının ardından söz alan Avusturya İslam Federasyonu Genel Başkanı Kemal Küçük selamlama konuşması yaptı.

Ardından günün değerli misafir İlahiyatçı-Eğitimci Dr. Yusuf Işık Hocada iki bölümden oluşan bir seminer verdi . “Müslüman’ın Gayeleri” ve “Şuurlu Müslüman’ın Kimliği Kelime-i Sehadet ve Kelime-i Tevhid ‘i”  konu alarak Milli Görüşcülerin üstlenmiş olduğu misyonu çok iyi bilmesi gerektiği konularında seminer verdi.

Daha sonra Bölge Başkanı Kemal Küçük’e, Kadınlar Gençlik teşkilatı yönetiminin hazırlamış olduğu hediyeler takdim edildi. Kapanış Kur’an-ı Kerim`i ile son bulan programın ardından yemek ikramı gerçekleştirildi.

AVUSTURYA/euturkhaber.com

Comments are closed.