Avusturya UETD’nin, Milli İradeye Saygı Konvoyu yola çıktı

Konvoy, Bin’e yakın araba ve Beş Otobüsle Türkiye yolunda

Avrupa Türk Demokratlar Birliği UETD Avusturya Başkanı Abdurrahman Kayazılı, Konvoyun Macaristan, Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye geçeceğini ifade ederek, binlerce kişinin katılımıyla Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının milli iradeye saygısını göstermek için düzenlendiğini kaydeden Karayazılı, şöyle konuştu:

“Son dönemde Türkiye’de yaşanan endişe verici girişimler ve art niyetli operasyonlarla hükümeti yıpratma çabalarına, milletin refah ve huzuruna, ülkenin gelişmesi ve ilerlemesine türlü türlü yollar ve kirli ittifaklarla kastedenlere karşı, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve Başbakanı’na her açıdan destek vermek, vatanını ve milletini seven herkesin boynunun borcudur. Bu minvalde desteğimizin bir göstergesi olarak Viyana’dan İstanbul’a yüzlerce araçla yola çıktık.” dedi.

 ’Milli İradeye Saygı Konvoyu’ adı verilen ve UETD Genel Merkezi öncülüğündeki konvoy Türkiye yolunda.

Araçlarıyla dün akşam saat 170:00-20:00 arası gruplar halinde aralıklarla Avusturya’dan yola çıkan vatandaşlardan bir gurup son aldığımız habere göre saat, 23:30 itibarıyle Macaristan içlerinde yolculuğunu sürdürüyorlar.

Almanya, Avusturya, Yunanistan, Bosna, Arnavutluk, Makedonya’dan yüzlerce araç konvoylarla Kapıkule’de buluşmak üzere yoldalar.

Bin’e yakın araba ve 5 otobüsle yola çıkan vatandaşlar bugün saat 13.00.-16.00 gibi Kapıkulede Kapıkule’ye ulaşmayı planlıyor. Orada UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik, Teşkilatlanma Başkanı Köksal Kuş, Milletvekilleri, basın ve TV Ana Haber kanalları tarafından karşılanacak ve canlı yayın yapılacak.

Kapıkule’de UETD Avusturya başkanı Abdurrahman Karayazılı tarafından basın açıklaması yapılacak. Oradan da konvoy topluca İstanbul’a hareket ederek Başbakan ziyaret edilecek. Karayazılı, 5 Ocak Pazar günü dönüş yapmayı planladıklarını bildirdi. – İskender GÜNGÖR

 

Comments are closed.