AYF Genel Başkanı Veysel Filiz, Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı’nın iftarına katıldı

EUTURKHABER/BULGARİSTAN-Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı’nın daveti üzerine Bulgaristan’a konuk olan Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Veysel FILIZ, Avrupa’daki hemşehrilerinin selamını iletti.

Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı’nın köyü olan Draginovo’da (Kuruova) iftar programına katılan Veysel Filiz, burada yaptığı konuşmada 50 sene önce Avrupa’ya giden insanların temsilcileri olarak burada bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Konuşması Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik tarafından tercüme edilen AYF Başkanı Filiz, Avrupa’da bizler dil, din, kültür ve kimliğimizi yaşatmak için büyük mücadeleler verdik, elbette ki Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in (SAV) çiçekleri Avrupa’nın her yerinde var ama burada gördüm ki Gülleri Draginovo’da açmış’ diyerek, ‘sizler zaten çilelerin en büyüğünü geçmiş dönemde yaşadınız, Allah zülümden, zalimin pençesinden sizleri muhafaza eylesin.

Sizler, bugün hem Bulgaristan’ın, hem de Avrupa’nın ihtiyaç duyduğu vicdan, merhamet, dayanışma ve insanlığa dair ne varsa onun temsilcileri olarak buralarda barışın garantörüsünüz ve tüm Avrupa’ya Birlikte Yaşama örneği olacak bir Bulgaristan’ın da inşacılarısınız dedi.

Devam eden “Eğitime Seferberliği” Kampanyasına Avrupa Yozgatlılar Federasyonu tarafından gönderilen desteği Başmüftü Mustafa Hacı’ya Yozgatspor atkısıyla birlikte takdim eden Genel Başkan Veysel Filiz, daha güzel Bayramlarda buluşmak üzere diyerek Hasköy Müftülüğünde Müftü Basri Eminefendi’nin sahur davetine katılmak için Pazarcık bölgesinden ayrıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>