Baba Özsoy, ‘Tek tesellim oğlumun kahramanca şehit olması’

FETÖ’nün darbe girişimde TÜRKSAT’ı ele geçirmeye çalışan darbecilere karşı çalışma arkadaşlarıyla canı pahasına direnerek şehit düşen Özsoy’un anne ve babasının tek tesellisi oğullarının kahramanca şehit olması.
'Tek tesellim oğlumun kahramanca şehit olması'AMASYA (AA)-İki çocuk babası 49 yaşındaki Ahmet Özsoy, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde TÜRKSAT’ı ele geçirmeye çalışan darbecilere karşı çalışma arkadaşlarıyla canı pahasına direnerek şehit düştü. TÜRKSAT sistemini kapatarak bütün televizyon kanallarının yayınlarını kesmeyi hedefleyen darbeciler, Özsoy ve çalışma arkadaşlarının gösterdiği kahramanlık sayesinde amaçlarına ulaşamadı.
Baba Tahsin Özsoy (86), oğlunun TÜRKSAT tesislerinden sorumlu koordinatör olduğunu, darbecilerin tesislere saldırılarını önlemek için bir kahramanlık destanı yazdığını söyledi.Öğrendiğine göre oğlunun darbeci hainlerin TÜRKSAT’ı işgal edeceği bilgisini aldıktan sonra yanındaki personel ile kepçelerle, TÜRKSAT’a gelen yolu kapattığını anlatan baba Özsoy, şöyle konuştu:

“Hainler daha sonra helikopterle gelmiş oraya, bütün yayınları kesmelerini istemişler, oğlum ve yanındakiler 1 saat bunları oyalamış ‘Yayınları kestik’ diye. Daha sonra darbecilerin orayı bombalayacağını öğrenen Ahmet bütün personeli dışarı çıkarmış ve canlarını kurtarmış. Oğlum sonra polislerle görüşmüş, polisler ‘Biraz daha direnin, geliyoruz’ demişler ancak hainler oğlumu polisler gelmeden vurmuş.”

“Hainlere kısasa kısas yapılması gerekiyor”

15 Temmuz’da darbe girişimine kalkışan darbecilerin idam edilmesi gerektiğini vurgulayan Özsoy,”Hainlere kısasa kısas yapılması gerekiyor. Onlar kaç kişiyi şehit ettiyse, onlardan da o kadar kişiyi asacaksın. Öyle 10 sene cezayla, 100 sene cezayla bu iş bitmez. Bunların tükeneceği yok, bunlar 40 sene çalışmışlar bu işi yapmak için. Bunlar orduya sızmışlar, her yere sızmışlar. Onun için bunların çok dikkatli bir şekilde kökünü kazımak lazım. Ben devletime güveniyorum, devletim en iyisini bilir. Bizim sadece duamız var onu da her zaman yapıyoruz.” dedi.

Oğluyla gurur duyduğunu ifade eden anne Arife Özsoy (76) da “Oğlum şehit oldu, mutluyuz ve gururluyuz ancak bu acı dayanılacak bir acı değil. Oğlumu şehit edenlerden Allah sorsun hesabını. Bizim dayanacak gücümüz kalmadı, dua ederek ayakta duruyoruz.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>