Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: “Yurtdışındaki Vatandaşlarımız Oy Kullanabilecek”

Viyana’daki temasları çerçevesinde Türk gazetecilerle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yurtdışında yaşayan vatandaşlara yönelik olarak 2014 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vatandaşlarımızın bulundukları ülkelerde oy kullanabileceklerini söyledi.

Vatandaşlarımızın Çilesi Bitecek…

Bugüne kadar yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın oy kullanma sürecinde hep sıkıntı ve çile çektiğini hatırlatan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: “2014 yılı Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 2015 yılı Haziran ayında gerçekleşecek olan Milletvekili seçimlerine yurtdışındaki vatandaşlarımızın bulundukları ülkelerde konsolosluklara müracat ederek oy kullanabilecekler” dedi.

AB’nin Çıkardığı Engellerden Şikayetçiyiz…

Bugüne kadar AB’nin kapısını nasıl çaldıysak, yeniden çalmaya devam edeceğiz diyen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ; Müzakere sürecinde, Türkiye’nin bazı AB liderlerinin çıkardığı engellerden ve sorunlardan rahatsızlık duyduğunu dile getirerek “Biz hedeflerimizden vazgeçmiş değiliz “ dedi.

Merkel’e Teşekkür Ederim…

Bir gazetecinin Almanya’da sünnet tartışmalarına ilişkin sorusuna da Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: ”Bu gereksiz ve talihsiz bir tatışmaydı. İnsanları oyalamaktan öte geçmedi. Mahkemenin bir dinin kurallarını değiştirme hakkı yoktur ama Almanya bu nezaketsizliği göstererek hem müslümanları hem de yahudileri incitmiş oldu” dedi. Fakat, Almanya Başbakanı Merkel’in konu üzerindeki yoğun çalışmaları ve konuya ilişkin yasal düzenlemelerine yönelik olarak Merkel’e teşekkür ediyorum dedi.

YTB/euturkhaber-com

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Viyana`da Türk basını ile buluştu

Comments are closed.