Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Viyana Proğramı Sona Erdi

Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ 21-23 Aralık 2012 tarihleri arasında Avusturya’nın Başkenti Viyana’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkanlığımız tarafından organize edilen ve Başkan Kemal Yurtnaç’ın da katıldığı program çerçevesinde çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Viyana İslam Federasyonu, Viyana İslam Lisesi, Viyana Özel Phönix Okulları, Avusturya Türk İslam Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birliği – ATİB, Avusturya Türk Federasyonu, Uluslararası Öğrenci ve Öğrenci Aktivitelerini Destekleme Derneği WONDER, İmam-Hatip Eğitim Merkezi, Kubbe6 Çocuk Kulübü, Avusturya Alevi İslam İnanç Toplumu, Avusturya İslam Kültür Merkezleri Birliği ve UETD Avusturya’yı ziyaret etti.

Program çerçevesinde Avusturya İslam Cemaati Başkanlığını da ziyaret eden Bozdağ burada Başkan Fuat Sanaç’tan Avusturya’daki Müslümanlar için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca İslam Cemaati bünyesindeki diğer bazı Müslüman Toplulukların temsilcileri ile de bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ Avusturya’daki Türk Basın Mensupları, Eğitimciler, Hukukçular ve Siyasetçilerle de bir araya gelerek Türk toplumunun sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

MÜSİAD Avusturya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe katılan Bozdağ burada da Türk İşadamları Derneklerinin Temsilcileri ve Türk Girişimcilerle görüştü.

Ziyaret çerçevesinde Viyana Büyükelçiliği’nin düzenlemiş olduğu akşam yemeğine de katılan Bozdağ, 22 Aralık Cumartesi Günü ATİB Genel Merkezinde düzenlenen Vatandaş Buluşmasında Viyana’da yaşayan vatandaşlarımıza hitap ederek onların soru ve görüşlerini dinledi.

Başbakan Yardımcsı Bozdağ, Avusturya Uyum Müsteşarı Sebastian Kurz ile de tarihi Viyana Kahvesinde bir araya gelerek orda yaşayan vatandaşlarımızın sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunmuştur. Ziyaret 23 Aralık Pazar günü sona erdi.

YTB/euturkhaber.com

Comments are closed.