width=750

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Böyle bir ihanet olabilir mi

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, CHP’li Tanrıkulu’nun silahlı İHA’larla ilgili açıklamasına ilişkin, “Sen kimden yanasın, PKK’dan yana mısın yoksa Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden yana mısın? Böyle bir ihanet olabilir mi.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Böyle bir ihanet olabilir mi

YOZGAT

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun silahlı İHA’larla ilgili açıklamalarına ilişkin, “Ya sen kimden yanasın, PKK’dan yana mısın yoksa Türkiye Cumhuriyeti devletinden yana mısın? Güvenlik güçlerinin, aziz milletimizin ve devletimizin hukukunu korumakla mı görevlisin yoksa teröristlerin, terör örgütlerinin hukukunu korumakla mı görevlisin? Böyle bir ihanet olabilir mi? Ama bakın oluyor. Bu partinin Genel Başkanı çıkıp da bu milletvekiline ‘Sen nasıl benim güvenlik güçlerimin yaptıkları mücadeleyi alçaklık olarak nitelendirirsin’ diye ona ‘Seni gidi densiz’ diye hitap edemiyor. O diyemiyor ama biz diyelim bari, bundan daha büyük densizlik olur mu?” dedi.

Bozdağ, Boğazlıyan Şeker Fabrikası’ndaki 11. Dönem Pancar Alım Kampanyası açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her türlü aleyhte yapılan çalışmaya, karalama kampanyalarına, kirli operasyonlara rağmen bölgesinde huzur, güven, istikrar adası olduğunu ve ekonomisinin her türlü olumsuzluklara karşı dirençli, güçlü kaldığını vurguladı.

Turizmi baltalamak için her şeyin yapıldığını ancak turizmde patlama olduğunu dile getiren Bozdağ, durumun daha da iyiye gideceğini ifade etti.

Bozdağ, teröriste, terör örgütlerine, teröre, görünür görünmez şekilde ama herkesin malumu olacak biçimde onca destek verildiğini ancak Türkiye’nin terörle mücadelesinin kararlı biçimde devam ettiğini belirterek, “Dağında, taşında, ovasında, ininde, yuvasında, neresinde olursa olsun terör örgütlerinin başına çökmeye ve onlara yaptıkları ihanetin hesabını sormaya devam ediyoruz ve terörün kökünü kazıyana kadar da bu mücadele sürecek. Yazı kışı demeden sürecek. Kim ne tür destek verirse versin, gizli açık ne tür kodlamayı yaparsa yapsın, Türkiye Cumhuriyeti devletinin güvenlik güçlerinin nefeslerini onlar her an ensesinde hissedecekler. Bulundukları yerde tespit edilecek ve gereken müdahale yapılacaktır ve yapılıyor da bugüne kadar yapılanlar da ortada, o yüzden herkes bir yerden bağırıyor.” diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun silahlı insansız hava araçlarıyla ilgili açıklamalarını eleştiren Bozdağ, şöyle devam etti:

“Bir milletvekili İHA’larla yapılan mücadeleyi kınıyor ve bunu ‘alçaklık’ olarak nitelendiriyor. Cumhuriyet Halk Partisinin bir milletvekili, Mecliste toplantı yapıyor ve burada da Türkiye Cumhuriyeti devletinin güvenlik güçlerinin terör örgütüyle teröristlerle yaptığı mücadeleyi ‘alçaklık’ olarak niteleyen bir ihanetin içerisinde bulunuyor. Ya sen kimden yanasın, PKK’dan yana mısın yoksa Türkiye Cumhuriyeti devletinden yana mısın? Güvenlik güçlerinin, aziz milletimizin ve devletimizin hukukunu korumakla mı görevlisin yoksa teröristlerin, terör örgütlerinin hukukunu korumakla mı görevlisin? Böyle bir ihanet olabilir mi? Ama bakın oluyor. Bu partinin Genel Başkanı çıkıp da bu milletvekiline ‘Sen benim güvenlik güçlerimin yaptıkları mücadeleyi nasıl alçaklık olarak nitelendirirsin’ diye ona ‘Seni gidi densiz’ diye hitap edemiyor. O diyemiyor ama biz diyelim bari, bundan daha büyük densizlik olur mu? ‘Hükümet zarar görsün’ diye herkesle omuz omuza yürümeyi şiar edenler sonunda milletine ve devletine ihanet noktasına geldiklerini farkına varamıyor.

Adamlar ‘hükümet zarar görsün’ diye FETÖ’cüler saldırıyor omuz omuza aynı, PKK saldırıyor omuz omuza aynı, Türkiye aleyhine uluslararası güçler konuşuyor, aynı şekilde onlar da beraber laflar söylüyorlar. Nedir maksat, hükümet zarar görecek burada. Yahu sadece hükümet zarar görmüyor, devlet zarar görüyor, millet zarar görüyor, sen zarar görüyorsun, biz zarar görüyoruz, Türkiye zarar görüyor ama bunun ayrımını yapamıyorlar, yapmıyorlar belki de. Gözlerini hırs öylesine köreltmiş ama buradan söylüyorum kim terör örgütleriyle Türkiye’nin düşmanlarıyla bu milletin düşmanlarıyla aynı hedefe koşarsa aynı hedefe giderse bu millet, onu o hedeften döndürmeyi çok iyi bilir, bugüne kadar yaptı bundan sonra da yapacak.”

Bozdağ, Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınmasını dünyanın gıptayla izlediğini ama bu gelişme ve kalkınmanın bazı ülkeleri de rahatsız ettiğini söyledi.

Almanya, Avusturya ve Hollanda’da seçim olduğunu anımsatan Bozdağ, şöyle konuştu:

“Zannedersiniz orada halk Türkiye’ye kim nasıl bakarsa ona göre oy verir. Seçimin bütün malzemesi Türkiye. Bütün malzemesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Yatıyorlar, kalkıyorlar Türkiye. Yatıyorlar Recep Tayyip Erdoğan, kalkıyorlar Recep Tayyip Erdoğan. Ya sizin ne alıp veremediğiniz var Türkiye’yle, ne alıp veremediğiniz var Türkiye’nin Cumhurbaşkanıyla. Alman halkının sorunlarını niye konuşmuyorsunuz, Alman devletinin sorunlarını niye konuşmuyorsunuz? Onu nasıl çözeceğinizi niye konuşmuyorsunuz? Onu konuşmuyorlar. Kendi ülkelerinin sorunlarını konuşmuyorlar, Türkiye’yi ve Türkiye’nin liderini konuşuyorlar. Kusura bakmayın, Türkiye’yi konuşmak, Türkiye’nin liderini konuşmak, Türkiye’yi ve Türkiye’nin liderini itibarsızlaştırmak için gayret yaparak Türkiye’ye zarar veremezsiniz.”

“Gümrük Birliği’nin güncellemesini yapmayız, AB müzakere sürecini askıya alma veya kaldırma, sonlandırma konusunu gündeme taşırız, ekonomik yaptırım yaparız, vatandaşları oraya göndermeyiz, şunu yaparız, bunu yaparız” gibi tehditte bulunuyorlar diye konuşan Bozdağ, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kendi ülkesi aleyhine ve milleti aleyhine kim hangi tehdidi yaparsa yapsın bunlara asla pabuç bırakmayacağını dile getirdi.

Bu milletin ve devletin ulusal güvenliği söz konusu olduğu zaman taviz vermeyeceklerini vurgulayan Bozdağ, şunları kaydetti:

“Bütün dünyayı, milletimiz ve devletimiz söz konusu olduğunda gözümüzü kırpmadan karşıya alırız. Türk milletinin tarihi bunun örnekleriyle doludur. Bundan sonra da Türkiye’nin ulusal güvenliğinden taviz vermesini bekleyenler aldanıyorlar. Asla taviz vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin kökünü kazımak için kararlı mücadelemiz devam edecek. Türkiye’nin içerisini karıştırmak, kriz, kaos, karmaşa yaratmak için gönderilen casusların tepesine binmeye ve onları kodese tıkmaya devam edeceğiz. Herkes hesabını ona göre yapsın.”

“Almanya bütün terör örgütlerine destek veriyor”

Bozdağ, Almanya’nın, PKK, FETÖ dahil bütün terör örgütlerine destek verdiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Alenen destek veriyor. Toplantılar yapıyorlar, teröristlerin elebaşları telekonferansta toplantılarda konuşturuluyor. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, bakanları konuşturulmuyor. Darbeyi yapmış darbeciler orada himaye görüyor. Sonra Türkiye’nin içini karıştırmak için Türkiye’ye gelmiş burada terör örgütlerine destek vermiş olduğu gerekçesiyle tutuklu olanlar var, onların da serbest bırakılmasını istiyorlar. Ya şimdi sormazlar mı, senin ülkenin aleyhine, terör örgütlerine destek veren bir Türk vatandaşı Almanya’da olsa sen serbest bırakır mısın? Bırakmazsın. Bizde yargı var, bunun kararını yargı veriyor, hükümet vermiyor. İşlerine geldi mi yargıya referans yapıyorlar, işlerine geldi mi de hükümete referans yapıyorlar. Ülkemiz siyasetinde doğrudan taraf oluyorlar. 16 Nisan referandumunda taraf oldular. Şimdiden Türkiye’nin 2019′da yapacağı cumhurbaşkanlığı seçiminde taraflarını belli ettiler. Türk vatandaşları arasında ayrım yapıyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Yapıyorlar. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, Almanya’da bulunan Türkiye kökenli, Türk kökenli Alman vatandaşlarına, ‘Seçimde sağduyulu olun, Türkiye’nin dostlarıyla düşmanlarına dikkat edin, oyunuzu ona göre kullanın’ deyince de, ‘İçişlerimize karışıyorsun’ diye bağırıyorlar. Ya kim kimin içişlerine karışıyor? Türkiye’nin seçimininde taraf oluyorsun, yargısına müdahale etmek istiyorsun, referandumuna müdahale etmek istiyorsun, Türkiye’de ‘evet’ diyenlerle ‘hayır’ diyenler arasında ayrım yapıyor. Şimdi onların acemi bir Dışişleri Bakanı var, öyle söylüyor, ‘hayır oyu kullananlara vize serbestiyeti verelim, evet oyu kullananlara da vize yasağı devam etsin’ diyor. Ben buradan ‘hayır’ diyen vatandaşlarımıza da diyorum ki bu lafı söyleyenlere bakın, ne diyorlar, nasıl ayrım yapıyorlar. Aynı şeyi devam ettiriyor, devam ettireceğini de sürdüreceğini gösteriyor.”

Bozdağ, Türkiye’nin hangi yerden, kim hangi rüzgarı estirirse estirsin, bölgesinde huzur, güven, istikrar ve barış adası olmaya devam edeceğini vurguladı.

Yapılan duaların ardından Boğazlıyan Şeker Fabrikası 11. Dönem pancar alım kampanyası başlatıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>