Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler Köln’de..!

İşler, ilk ziyaretini Kerpen’deki IGMG Genel Merkezine Yaptı

T.C. Başbakan yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler bir dizi görüşme ve çalışma ziyaretleri için geldiği Almanya’nın Köln şehrindeki temaslarına, Köln Bonn havalimanı’ndan direk IGMG’nin Kerpen’deki genel merkezine gelerek başladı.

Başbakan yardımcısının heyetine Yurt dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Kemal Yurtnaç, T.C.Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. İzzet Er ve 19 kişilik bir heyet de eşlik etti. IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, Emrullah İşler ve heyetini genel merkez girişinde karşıladı.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün önceki yıllarda IGMG camiasında irşad görevlisi olarak görev alan, Başbakan yardımcısı Emrullah İşler’in babasının sağlık durumunu sordu. Genel başkanlık makamında kısa süreli sohbetin ardından Başbakan yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler ve heyetine onuruna verilen yemeğe geçildi.

Burada basına kısa bir açıklama yapıldı. IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün Almanya ziyaretine başlarken adeta uçaktan inişinden sonra ilk ziyaret mekanı olarak Milli Görüş Teşkilatlarına gelmesinden dolayı Bakan İşler’e teşekkür ederek, IGMG’nin Devlet millet kaynaşmasında üstlendiği rolünü ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devletinin herkes gibi birer elçileri oduklarını aktardı. Bakan İşler’in çalışmalarını takdirle takip ettiklerinin altını çizdi.

Burada kısa bir selamlama konuşması yapan Emrullah İşler, ilk dış görev seyehatlerinde ilk defa Milli Görüş ile başladığını ifade eden bakan İşler, iki günlük Köln ziyaretinin ardından Berlin’e geçerek başbakanın proğramına eşlik edeceklerini aktardığı konuşmasında, başbakanın 11 yıl önce kimsesizlerin kimsesi olucağını ifade ederek yola çıktığını aktardığı konuşmasında  şu ifadelere yer verdi.’’

2010 yılında kurulan Yurt dışı Türkler ve Akraba topluluklar başkanlığıyla ve özellikle son üç dört yıldır Arupa’da ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Onların derdi bizim derdimiz. ‘’ dedi. Proğramın sonraki bölümleri basına kapalı olarak devam etti.  İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN

Comments are closed.