YTB Başkanı Yurtnaç’tan Uyarı; ”Türk kimliği unutturuluyor!”

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç’tan Gençlik Dairesi Uyarısı

”Türk kimliği unutturuluyor!”

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç, ‚4 bini kayıtlı 6 bini de vatandaşlığımızdan çıkmış olan Türk soylular olmak üzere toplam 10 bin Türk çocuğu bu dairelerin kontrolünde” dedi.

Türkiye‘deki Çocuk Esirgeme Kurumu’nun muadili olan Gençlik Daireleri hakkında bir açıklama yapan Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç, “Ailesinde şiddet gören, kimsesiz, bakıma muhtaç çocuklar sosyal devlet ilkesinden hareketle mahkeme kararıyla ailesinden alınıyor. Bu el koyulan çocuklara ya yurtlarda bakılıyor ya da çocuklar koruyucu ailelere teslim ediyor. İdare kendisine gelen bir ihbarla da çocuğa el koyabiliyor. Aile ile çocuğun irtibatını tamamen kesiyorlar. 4 bini kayıtlı 6 bini de vatandaşlığımızdan çıkmış olan Türk soylular olmak üzere toplam 10 bin Türk çocuğu bu dairelerin kontrolünde” diye konuştu.

MÜSLÜMANLIK ÖĞRETİLMİYOR

Yurtnaç, uygulama ile yasanın birbirinden çok farklı olduğunu belirterek, “Çocuk reşit olduğu zaman dinini kendi seçecek’ diyorlar. Siz çocuğa 7-8 yaşında neyi gösterirseniz onu seçer. Çocuklara Hıristiyanlığın yanında Müslümanlık öğretilmiyor. Türk kimliği de unutturuluyor.” dedi.

Avrupa ülkelerinde sosyal hizmet birimlerince ailelerinden alınan 10 bine yakın Türk çocuğu, farklı dini ve kültürel değerlere uyum baskısıyla karşı karşıya kalıyor.

MENDERES SİNGİN-BERLİN/euturkhaber.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>